Вертикальні отвори Садового

Вертикальні отвори Садового

Прес-реліз,  13 жовтня 2015

Громадські організації Львова звернулися до львів'ян з прохання не голосувати за «Самопоміч».

Нещодавно у Львові відбувся VI Форум громадських організацій Львова. Його учасники, а це більше 17 різних ГО міста обговорювали ситуацію, яка склалася довкола місцевих виборів, відтак закликають львів’ян виступити єдиним фронтом проти кланово-олігархічних структур міської влади та її очільника, а також законним шляхом усунути Андрія Садового від влади.

За їхніми словами, об’єднання «Самопоміч» задекларувало себе як християнсько-демократична сила, що виступає за євроінтеграцію та прогресивні реформи, отримало за рахунок цього широку підтримку виборців і стало співзасновником парламентської коаліції, створеної з метою виконання програми інтеграції України до ЄС.

Тепер ця політична сила, порушуючи підписану нею коаліційну угоду, зайняла псевдоопозиційну позицію і шантажує цілу державу погрозами розвалу парламентської більшості і тим самим зриву євроінтеграційного процесу. Разом з тим вона вже неодноразово виявила готовність поступитися своїми вимогами при умові отримання додаткових переваг і впливів, особливо у кадрових питаннях на найвищому державному рівні.

Учасники Форуму наголошують, що таку політику можна назвати тактикою «дволикого Януса», який, з одного боку, заграє з громадянами, демонструючи показну турботу про їх добробут задля підвищення свого рейтингу, а з другого – за рахунок інтересів підкресленого радикалізму виторговує для себе політичні дивіденди від влади.

Громадські організації Львова прослідкували таку дволикість позиції «Самопомочі» на діяльності її лідера Андрія Садового, мера Львова.

Отож, у час, коли команда «професіоналів» на чолі з Януковичем намагалася повернути Україну до колоніального минулого, команда мера Садового взяла курс на перетворення Львова у такий собі космополітично-атеїстичний східноєвропейський Діснейленд для дорослих.

Туризм потрібний, але не тоді, коли він стає єдиним пріоритетом у розвитку міста, а прибутки від нього використовуються не в інтересах суспільства, а служать збагаченню вузького кола, наближеного до міського керівництва.

Як наслідок, центр старовинного міста перетворюється на позбавлену смаку «шоколадно-карамельну» театральну декорацію, у жертву якій нерідко приносяться дійсно безцінні архітектурні ансамблі та невідновні археологічні пам’ятки.

А на її тлі розгортається загалом дешеве (якщо не у грошовому виразі, то у культурно-мистецькому сенсі) туристичне дійство, зокрема, «кавові», «пивні» та навіть неофіційні секс-тури (чи не з метою їх легалізації «Самопоміч» ініціювала в умовах війни розгляд у ВРУ «гостро актуального» питання про узаконення проституції).

Відтак, все це видається за форму євроінтеграції «міста, відкритого для світу». Туризм у Львові, замість бути засобом популяризації національних та культурних цінностей, використовується головним чином для піару однієї особи – міського голови Андрія Садового.

А за яскравим фасадом ховаються невирішені гострі проблеми, яких не помічають захоплені туристи, але з якими постійно стикаємося ми, львів’яни – розвалена економіка, відсутність робочих місць, занепад освіти та охорони здоров’я, слабкий розвиток інфраструктури, загроза транспортного колапсу, занедбана історико-культурна та архітектурна спадщина, забудова, що порушує архітектурний стиль міста, жебраки і бомжі на вулицях, бруд і невивезене сміття, забиті водостоки, нічний сморід, невирішене питання міського сміттєзвалища та багато іншого.

Учасники Форуму наголошують, що одним з головних завдань керівництва міста мала би стати розробка та реалізація комплексної програми розвитку Львова з визначенням пріоритетів у всіх галузях міського життя. Проте перевірити її виконання за час перебування діючого мера на посаді неможливо, оскільки він так і не спромігся підготувати та затвердити таку програму.

Також міська влада не зробила місто, «відкрите для світу», відкритим для західних інвесторів, що неодноразово були готові до вагомих вкладень у розвиток Львова. Мер та його команда просто в цьому не зацікавлені.

Натомість Садовий, який на початку своєї кар’єри ошукав містян аферою з приватизаційними сертифікатами у заснованій ним компанії «Галицькі інвестиції», вже як міський голова став широко залучати до розвитку туристично-розважального бізнесу та інфраструктури міста капітали російсько-донецького походження.

Як наслідок, ринок наповнився банківсько-фінансовими установами та бізнес-групами ворожої до України держави, такими як «Сбєрбанк Росії», ВТБ, «Руській банк», «Альфа-банк» та інші.

У той же час міська влада не створює умов для розвитку місцевого малого та середнього бізнесу, а корупція постійно нищить львівське підприємництво.

За останні 10 років міська влада цілеспрямовано згортала діяльність щодо збереження нашої історико-культурної спадщини та її розвитку – покинула недобудованими пантеони слави УСС та УПА на Яновському та Личаківському цвинтарях, пам’ятник Степанові Бандері та площу навколо нього.

Через свідомо запланований ремонт на проспекті Свободи фактично зірване цьогорічне святкування Дня Незалежності.

Вершиною дволичності дій львівської мерії і особисто Садового, наголошують  ГО, стала епопея із штучно розпаленим протистоянням до встановлення на площі Св. Юра пам’ятника Митрополитові Андрею Шептицькому з нагоди його 150-літнього ювілею.

З одного боку міська влада нібито підтримувала спорудження пам’ятника, а з другого – залучила увесь політтехнологічний арсенал разом з активістами місцевої «п’ятої колони» до паплюження не тільки проекту реконструкції площі, а й самої особи Митрополита Андрея та УГКЦ в цілому.

В організації цього дійства брали активну участь колишні та нинішні відповідальні управлінці міськвиконкому (Ю. Криворучко, А. Павлів, І. Подоляк, І. Магдиш, А. Сладкова, Л. Онищенко та іже з ними), а також багато осіб, які зараз включені до списків кандидатів в депутати від «Самопомочі».

Міська влада є відповідальною за збереження історико-архітектурної спадщини Львова. Це вимагає дотримання певних міжнародних правил у пам’яткоохоронній діяльності. Але мерія на чолі з Садовим не лише не вважає за потрібне виконувати такі вимоги, а й опустилася до фальсифікацій звітних документів.

Така ситуація загрожує виключенням Львова з переліку пам’яток, які охороняються ЮНЕСКО, про що ця організація офіційно попередила міську владу, визначивши термін на виконання її вимог до кінця 2016 року.

Ще однією проблемою у Львові є облаштування колишніх військових житлових будинків, на які мали піти кошти від продажу землі військових об’єктів. Землю мерія успішно реалізувала, але будинки залишаються і досі занедбаними.

Також роками львів’яни платили за втрати води і тепла, що виникали внаслідок дефективності мереж водоканалу та теплокомуненерго, і становили до 20-30% від загальних об’ємів.

І тільки на початку цієї виборчої кампанії, очевидно, намагаючись заробити додаткове підвищення рейтингу на болючому для громадян питанні тарифів, міська влада взялася за ремонтні роботи, а мер Садовий декларує це як свою величезну заслугу.

Зазначимо, учасниками VI Форуму громадських організацій Львова були ГО «Святий Юр», ЛОО Спілка офіцерів України, ЛОО Ліга українських жінок, ЛОО Товариства політв’язнів і репресованих, ЛКО Асоціація українських правників, Крайове братство ОУН-УПА, Львівське товариство «Рідна школа», Спілка політв’язнів України, Конгрес української інтелігенції Львівщини, ГО «Вічна Україна», Суспільно-культурне товариство «Любачівщина», Організація українських націоналістів, Ліга творчої інтелігенції Львівщини, ГО «Львівський молодіжний клуб», ЛОО УФ «Реабілітація інвалідів», Асоціація видавців України, ТОВ «Тернопільщина» та інші.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.