Новини

Нерухомість

Уряд змінив умови іпотечної програми «Доступне житло»

Уряд змінив умови іпотечної програми «Доступне житло»

sbforum.ru

Уряд змінив умови іпотечної програми «Доступне житло»

Середа, 11 липня 2012, 10:03

Кабінет міністрів спростив порядок надання громадянам здешевлених кредитів за програмою «Доступне житло», яка передбачає часткову компенсацію відсотків за кредитом. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Рішення про внесення змін до програми уряд прийняла після того, як отримала звернення від усіх сторін-учасників іпотечного процесу – забудовників, громадян та банків. За словами представників Міністерства, ці зміни суттєво спрощують систему надання здешевлених іпотечних кредитів.

Щомісяця громадяни повинні сплачувати за іпотекою 3% та тіло кредиту, спільно із ними свою частину плати вноситиме держава (компенсація у розмірі 13%). Перший внесок, який був зафіксований у розмірі 25%, за бажанням громадянина може бути збільшений або зменшений (за умови наявності додаткової застави). Збільшена нормативна площа, на яку поширюється компенсація, а також частка щомісячного платежу за позикою з 40 до 50 відсотків у структурі сукупного доходу сім’ї позичальника. За новими умовами передбачена можливість для позичальника залучати додаткових поручителів.

Окрім того, серед звернень була низка зауважень щодо гарантії відшкодування компенсації. У другому читанні Верховна Рада ухвалила Закон, який дане зобов’язання фіксує.

«5 липня Верховна Рада України прийняла у другому читанні в цілому Закон «Про реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів», яким передбачено віднесення видатків на компенсацію відсоткової ставки за виданими іпотечними кредитами до захищених статей державного бюджету», – зазначено у повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.