Новини

Політика

правоохоронці

правоохоронці

Нардепи скасували закон про органи внутрішніх справ

Вівторок, 26 січня 2016, 13:11

Верховна Рада скасувала закон про органи внутрішніх справ через обмеження ним конституційних прав Кабінету міністрів України.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Сьогодні, 26 січня, Верховна Рада України скасувала законопроект № 2561 "Про органи внутрішніх справ". За скасування законопроекту проголосували 166 нардепів при 226 мінімально необхідних, а за подолання вето президента – 91 з 300 необхідних.

Зазначимо, що Петро Порошенко наполягав на відхилення зазначеного документа, оскільки він обмежує конституційні права Кабінету міністрів України.

"Пропоную Закон України "Про органи внутрішніх справ" відхилити як такий, що не відповідає Конституції та іншим законам України, створює загрози національній безпеці та обороноздатності держави, не відповідає стандартам демократичного цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів держави", – наголосив Порошенко.

Зокрема, законопроект "Про органи внутрішніх справ" визначав органи внутрішніх справ, як єдину систему органів виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері внутрішніх справ.

Відповідно до законопроекту, була визначена система органів внутрішніх справ України, до складу якої входять як Міністерство внутрішніх справ, так і центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом міністрів України через Міністра внутрішніх справ, а також Національна гвардія України як військове формування з правоохоронними функціями

Пропонувалося, щоб Верховна Рада буде визначати чисельність МВС.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон про органи внутрішніх справ у липні 2015 року.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.