Новини

Політика

Леви

Леви

Депутати ЛОР вимагають пояснень у Садового щодо встановлення левів на Цвинтарі орлят у Львові

Вівторок, 26 січня 2016, 17:35

Львівська обласна рада вимагає врегулювати ситуацію з перенесенням скульптур левів у Львові.

Про це повідомила прес-служба ВО "Свобода".

Сьогодні, 26 січня, на сесії Львівської обласної ради 59 депутатів підтримали рішення звернутися до міського голови Львова Андрія Садового та правоохоронних органів щодо незаконного встановлення скульптур левів біля Меморіального комплексу польських військових поховань. 

Зокрема, депутати вимагають здійснити перевірку, на яких підставах відбулося перенесення скульптур та отримати висновки Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у цій справі.

"У грудні 2015 року в місті Львові було демонтовано два архітектурні об’єкти у вигляді левів, один з яких стояв на території Геотехнічного інституту (вул. Л. Перфецького), інший – на узбіччі траси Львів – Винники. Не виключено, що ці об’єкти є пам’ятками архітектури та мистецтва. Як з’ясувалося згодом, скульптури левів було повернуто – біля Меморіального комплексу польських військових поховань (у минулому Цвинтар львівських Орлят) на території Державного історико-культурного музею-заповідника "Личаківський цвинтар", – йдеться у зверненні.

Депутати наголошують, що демонтаж скульптур та їх встановлення було здійснено без дотримання процедури – відповідних рішень органів влади та місцевого самоврядування, відтак, вимагають "перевірити дотримання вимог чинного законодавства під час демонтажу скульптур та встановлення їх на території Державного історико-культурного музею-заповідника "Личаківський цвинтар".

Зазначимо, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета вважає, що через встановлення скульптур левів на Цвинтарі орлят порушено кілька норм законодавства.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.