Новини

Економіка

Львівська залізниця

Львівська залізниця

Відтепер Укрзалізниця перевозитиме транзитні вантажі, оминаючи Росію

Вівторок, 2 лютого 2016, 17:52

Укрзалізниця перевозитиме транзитні вантажі новим шовковим шляхом, який дозволить перенаправляти вантажопотоки в східному напрямку, оминаючи територію Росії. 

Про це повідомила прес-служба ПАТ «Укрзалізниці».

Відповідне рішення ухвалили опісля успішного прибуття експериментального поїзда Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай у кінцеву точку маршруту. Цей маршрут, власне, і є Новим шовковим шляхом, що є альтернативною доставки вантажів із Заходу на Схід в обхід території Російської Федерації.

«Маршрут складний, на ньому працює шість учасників, кожен з яких має свою логістичну політику. Тож подальша організація чіткої взаємодії між ними є важливою умовою для руху цього поїзда», – розповів в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Завгородній.

За його словами, наразі фахівці Укрзалізниці працюють і над іншими проектами, що спрямовані на розвиток транзитних перевезень. Зокрема, вони відпрацьовують рух контейнерних поїздів з Іллічівська до Клайпеди, які долатимуть зазначений маршрут за дві доби.

Також узгоджується маршрут руху поїздів у напрямку Кракова, що забезпечить транспортний зв'язок із країнами Європи, а також до станції Захонь (Угорщина), що неподалік від кордону з Україною та має прямий зв'язок із країнами Європи.

Нагадаємо, 15 січня цього року контейнерний поїзд відправився в демонстраційний рейс з Іллічівська за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай (через Каспійське та Чорне моря). У його складі було 10 вагонів та 20 сорокафутових контейнерів. Тривалість маршруту склала 15 з половиною діб.

За рухом поїзда по маршруту Нового шовкового шляху  можна було стежити за допомогою інтерактивної карти на сайті Міністерства інфраструктури. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.