Новини

Політика

об'єднані громади

об'єднані громади

Об'єднані громади отримають мільярд гривень на розвиток

Середа, 10 лютого 2016, 15:54

У Держбюджеті на 2016 рік передбачено субвенцію у мільярд гривень на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Про це повідомила прес-служба уряду.

Зокрема, ці кошти розподілятимуться в залежності від площі сільської території та сільських мешканців: чим більша кількість мешканців та площа сільської території, тим більше коштів отримає об’єднана громада.

"Субвенція надається для створення, модернізації інфраструктури об’єднаної територіальної громади. Ці кошти можуть витрачатись на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності", – зазначив віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Також йдеться про створення Центрів надання адміністративних послуг, сучасних систем організації управління громадою – комунікаційних мереж, баз даних, систем оповіщення населення громади.

За словами міністра, кошти можна спрямувати на фінансування доріг, мостів, переходів, провести роботи з благоустрою та будівництва водогонів чи систем водовідведення, збирання та утилізації твердих побутових відходів.

Окрім цього, громади зможуть закупити авто для підвезення дітей до навчальних закладів, спецтехніку для комунальних підприємств, пожежну і спеціальну рятувальну техніку та пожежно-рятувальне оснащення.

Зазначимо, у області вже створено 15 об’єднаних територіальних громад. Це – Тростянецька, Заболотцівська, Гніздичівська, Новострілищанська, Воле-Баранецька, Луківська, Вільшаницька, Бісковицька, Чукв’янська, Новокалинівська, Дублянська, Бабинська, Міженецька, Новоміська та Грабовецька територіальні громади. 

Нагадаємо, 27 березня відбудуться вибори у Ходорівській об’єднаній громаді, а 28 лютого на Львівщині стартують перші вибори старост. 

Ще минулого року уряд затвердив план формування територіальних громад Львівщини. Відповідно в області мають бути утворені 88 громад, а у держбюджеті 2016 року виділено 5, 7 млрд. гривень на децентралізацію.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.