Варіанти,  24 лютого 2016578

Народний фронт і Васюник. Уроки парламентської кухні

Народний фронт і Васюник. Уроки парламентської кухні

90 економічних законів: як за них голосували депутати Ради.

Економічна правда та VoxUkraine підготували рейтинг депутатів Верховної Ради на основі їх голосування в 2015 році за найважливіші економічні закони.

Всього було проаналізовано майже 90 таких законопроектів, кожному з яких два десятки незалежних експертів присуджували бал за десятибальною шкалою в рамках проекту ІМОРЕ.

Найважливіші реформаторські законопроекти минулого року – про ринок природного газу та електронні закупівлі. Серед винятків – три з майже дев’яти десятків законопроектів, які мали важливе значення для країни, але були оцінені експертами негативно (з від'ємним балом) – заборона експорту деревини, бюджет на минулий рік, та пільги релігійним організаціям.

Якщо депутат голосував за важливий закон "за", то він отримує бал. Якщо не голосував, або утримався – отримує нуль балів, якщо тиснув кнопку проти – отримує від'ємний бал.

Місце депутата визначається сумою балів по результатах голосування за вибрані до аналізу експертами законопроекти. Справа – перелік законопроектів в хронологічному порядку, висота стовбців показує експертну оцінку законопроекта, колір – результат голосування (блакитний – "за", "червоний" – проти).

На вершині рейтингу депутати – Величкович, Мельник, Розенблат, Спориш та інші – прізвища яких мало що скажуть широкому загалу, що досконало не знається на парламентській кухні – вони рідко виступають на телеекранах і з трибуни Ради.

Цих нардепів з коаліційних партій можна назвати справжніми "штиками", а свій високий бал вони забезпечили сумлінним відвідуванням пленарних засідань Ради та беззаперечним голосуванням за економічні законопроекти, абсолютна більшість з яких створена парламентською коаліцією.

З огляду на це, вважати таких депутатів найкращими в Раді, чи навпаки, депутатами які просто не прогулюють та старанно тиснуть на кнопки за рішенням своїх фракцій, ми залишаємо на розсуд читачів.

повна таблиця тут

На основі даних голосування кожного депутата ми також порахували середнє значення для партій.

Прогнозовано серед лідерів Народний фронт. Це можно пояснити тим, що цю партію представляє прем'єр Арсеній Яценюк і саме Кабінет міністрів є основним автором та ініціатором більшості проголосованих економічних законопроектів, на основі оцінки експертами яких і побудований цей рейтинг.

А от на другому місці дещо несподівано опинився не президентський БПП, а Самопоміч, яка вважається головним критиком уряду з членів коаліції. Прогнозовано у "підвалі" списку реформаторів – Опозиційний блок.

Економічна правда

фото: jsc.com.ua

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: