Новини

Політика

Михайло Цимбалюк

Михайло Цимбалюк

Новий уряд обраний неконституційно, це лише погіршить ситуацію в країні, – "Батьківщина"

П'ятниця, 15 квітня 2016, 18:00

ВО "Батьківщина" вважає призначення нового уряду неконституційним та виступає за проведення дострокових парламентських виборів.

Це рішення обговорили сьогодні у Львівській обласній партійній організації ВО "Батьківщина" на прес-конференції "Відставка Уряду та остаточне закріплення олігархічного перевороту. Скільки проживе новий Уряд?".

Як заявив голова Львівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" Михайло Цимбалюк, зараз партія готує подання до Конституйційного Суду щодо незаконного призначення уряду та голосування за його програму.

Зокрема, партійці стверджують, що голосування за новий уряд відбулося у неконстуційний спосіб: відставка попереднього прем’єра і призначення нового відбулося ухваленням однієї постанови, що суперечить регламенту Верховної Ради та Конституції України. Цим же пакетним голосуванням скасували попереднє рішення Верховної ради щодо незадовільної оцінки Яценюка. А Володимир Гройсман зробив подання щодо призначення нових міністрів у новому Уряді ще не будучи прем’єр-міністром.

"Сьогодні ми побачили, що демократичної коаліції не існує, тому що з усіх демократичних фракцій, які є в цьому парламенті, за новий уряд Гройсмана-Порошенка проголосувало всього 206 народних депутатів при необхідних 226. Голосування за новий уряд відбулося на основі поєднання кланів: залишків Партії регіонів (олігархічно-екс-регіоналівські парламентські групи "Воля народу" та "Партія "Відродження"), більшості фракцій БПП та "Народний фронт", які останні тижні на двох скуповували тушок. Це, по суті, повне закріплення олігархії як системи управління країною», – наголосив Михайло Цимбалюк.

За його словами, партія не брала участі у голосуванні за новий уряд, адже вважає, що за сьогоднішніх політичних умов новопризначений уряд не в змозі змінити стратегічний курс країни та відмовитися від корупційної політики.

Відтак, ВО "Батьківщина" вважає, що єдиним виходом із цієї ситуації є проведення дострокових парламентських виборів.

Окрім цього Михайло Цимбалюк заявив, що на членів партії "Батьківщина" в областях та на керівництво пішли цілеспрямовані нападки та переслідування.

"Сьогодні ми ще раз в цього переконалися, адже рейтинг "Батьківщини" є найвищим. І ми очікуємо, що й надалі будуть безпідставні, брудні технології використані проти лідера нашої партії Юлії Тимошенко та проти всіх тих, хто хоче відстояти свою позицію заради покращення життя людей", – зазначив Михайло Цимбалюк.

Нагадаємо, за даними дослідження, яке проводила Соціологічна група "Рейтинг", ВО "Батьківщина" отримала найбільший результат в рейтингу партій, які могли б потрапити до парламенту, якби вибори відбулися найближчої неділі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.