Новини

Політика

Львівщина

Львівщина

На Львівщині планують створити 99 об'єднаних громад

П'ятниця, 8 липня 2016, 10:54

Наразі у області є 15 об'єднаних громад, ще 22 громади ініціювали процес об’єднання.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

"На території Львівської області може бути сформовано 99 спроможних об’єднаних територіальних громад. Ці громади будуть спроможними не тільки з фінансової точки зору, а й з точки зору надання послуг тим мешканцям, які проживатимуть на території тієї чи іншої громади", – заявив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

За його словами, станом на сьогодні є 15 громад, які мають прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів. Шістнадцята, Ходорівська громада, в якій відбулися вибори навесні цього року, працюватиме на прямих бюджетних відносинах з 1 січня 2017 року.

Окрім цього, ще 22 громади ініціювали процес об’єднання.

"Ці 15 об’єднаних громад, які вже функціонують, зареєстровані як юридичні особи. Майно, яке є на території цих громад, передано їм на баланс. Ключове питання – це земля. Законопроект про передачу земель поза межами населених пунктів до компетенції об’єднаних територіальних громад уже прийнятий Верховною Радою у першому читанні. Є чітке запевнення народних депутатів, що цей закон буде прийнято в цілому і почне працювати з 1 січня 2017 року", – наголосив Замлинський.

Зазначимо, для проектів об’єднаних територіальних громад Львівщини у держбюджеті передбачено 45 млн 950 тис грн.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.