Новини

Закон про мову

Голова Верховної ради Володимир Литвин підпише "мовний закон"

Голова Верховної ради Володимир Литвин підпише "мовний закон"

uainfo.censor.net.ua

Голова Верховної ради Володимир Литвин підпише "мовний закон"

Вівторок, 31 липня 2012, 14:31

Голова Верховної ради Володимир Литвин підпише мовний закон. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

Литвин пояснив, що він зобов'язаний це зробити, оскільки згідно з Конституцією і регламентом його пропозиції були відхилені.

"Якщо брати Конституцію і регламент, у голови ВР тільки зобов'язання є, а прав жодних немає. Мені шкода, що багато депутатів навіть не прочитали мої поправки до статті 131, хоча це "прийняття їх" зняло би більшість суперечностей", - сказав Литвин.

"Якщо жодна пропозиція спікера не прийнята, то він негайно зобов'язаний підписати поданий на підпис йому закон. Очевидно це відбудеться найближчим часом", - додав він.

Якщо Верховна рада відхиляє постанову про скасування прийнятого рішення, а також не враховує всі пропозиції, внесені головою Ради, то він негайно зобовязаний підписати закон, - уточнив Литвин. 

За словами Литвина, для того, щоб максимально полегшити ситуацію він, як голова Ради, зареєстрував законопроект про порядок застосувань мов.

"Я переконаний, що його прийняття зняло б усі проблеми і не тільки проблеми політичного виміру", - сказав Литвин.

Литвин також додав, що говорив на цю тему з Януковичем і висловив сподівання, що Янукович дасть доручення щодо державної програми з розвитку української мови як єдиної державний.

Нагадаємо, 4 липня Володимир Литвин заявив, що за жодних обставин не підпише мовний закон, який парламент ухвалив 3 липня. Опозиції також не вдалось скасувати закон про мови.

Джерело: Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.