Новини

Соціум

Вирубка лісу

Вирубка лісу

Прокурори Львівщини ловлять чорних лісорубів

П'ятниця, 22 липня 2016, 19:30

Правоохоронці провели більше десятка обшуків, внаслідок яких оголошено про підозру посадовим особам.

Про це повідомила прес-служба обласної прокуратури.

У повідомленні йдеться, що спільно із працівниками Управління захисту економіки Львівщини в проведено більше десятка обшуків серед них у 3-х директорів лісопідприємств, 3–х лісничих та 4-х майстрів лісу, причетних до системних незаконних порубок та розкрадання лісу, внаслідок чого довкіллю Львівщини завдано багатомільйонні збитки.

За скоєнні злочини, 5 посадовцям лісгоспів, а саме двом директорам, лісничому та двом майстрам лісу сьогодні повідомлено про підозру і на даний час судом їм обираються міри запобіжного заходу та накладається арешт на їх майно (будинки, земельні ділянки та автотранспорт). Стосовно інших також готуються матеріали для повідомлення про підозру у вчиненні злочинів.

Як зазначив під час брифінгу прокурор Львівської області Юрій Квятківський, викрито діючого та колишнього директорів Турківського Галсільлісу, які у 2014-2015 роках організували схему проведення незаконних рубок лісу. Збитки від такої "діяльності" склали понад 6,5 мільйонів гривень. Йдеться про вирубування більше тисячі кубів лісу Карпатського регіону області, (а це 16 вагонів деревини), проведення яких не передбачалось законодавством, вік дерев не дозволяв це проводити, повнота їх насадження була нижче мінімально допустимої норми.

«Обидвом директорам лісогосподарства повідомлено про підозру у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам», - наголосив прокурор області.

Одночасно повідомлено про підозру у службовій недбалості лісничому та двом майстрам лісу Буського лісогосподарства, які впродовж року на закріплених територіях укрили незаконні порубки 145 дерев дубу та сосни на загальну суму у понад 1 мільйон гривень.

Окрім того, протягом останнього тижня повідомлено про підозру ще двом лісникам Старосамбірського Галсіллісу, які виконуючи обов’язки з охорони та захисту лісів на закріплених територіях, допустили розтрату лісу на суму у понад 100 тисяч гривень.

Нагадаємо, що Варіанти досліджували тему вирубок лісу під час проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" у Сколівському та Старосамбірському, Жидачівському , Пустомитівському та Дрогобицькому районах.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.