Новини

Соціум

Карпати

Карпати

Держлісагентство розробить стратегію розвитку Карпат

П'ятниця, 9 вересня 2016, 16:01

Держлісагентство хоче ввести суттєві обмеження на суцільні санітарні рубки.

Про це йдеться на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України.

"На сьогодні гостро постала проблема всихання ялини у Карпатах у насадженнях, які в більшості були створені штучним шляхом в ялицевих, букових та дубових типах лісу. Потрібно залучати науковців, фахівці лісового господарства, екологів та практиків, щоб спільно знайти шляхи вирішення цієї проблеми", – розповіла т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.

За її словами, нова стратегія як для Карпатського регіону, так і України в цілому має включати низку прогресивних змін.

Зокрема, в Україні потрібно перейти від суцільних рубок головного користування до поступових та вибіркових. Також у новій стратегії закладуть розширене відтворення лісів, в тому числі й за рахунок природного поновлення.

Більше того, лісогосподарське виробництво повинно ґрунтуватися на нових природозберігаючих технологіях. Все це дозволить створити різновіковий ліс, який буде більш стійким до різних негативних чинників: всихання та поширення шкідників, що у свою чергу зменшить кількість проведення рубок.

Також Христина Юшкевич зауважила, що нові санітарні правила в українських лісах допоможуть вирішити й можливі зловживання на санітарних рубках.

"У нових санправилах ми також суттєво обмежуємо здійснення суцільних санітарних рубок. Дозвіл на їх проведення буде надаватися розширеною комісією, а всі проекти здійснення санрубок з обґрунтуванням будуть оприлюднюватися для громадськості. У різних видах заповідних зон суцільні санітарні рубки взагалі будуть заборонені. Головний акцент – на переході до вибіркових санрубок, коли видалятимуться лише пошкоджені дерева", – зазначила Юшкевич.

Нагадаємо, Держлісагентство нещодавно запропонувало підняти штрафи за незаконну вирубку дерев.

Також в Україні запропонували ввести єдиний електронний облік деревини.

А на Львівщині цьогоріч вирубали лісу на 27 мільйонів гривень.

Детальніше почитати про вирубку дерев на пригірській території Львівщини можна у статтях З Карпат падав, у Прикарпатті приземлився та Карпатський метеорит.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.