Новини

Соціум

забруднення довкілля

забруднення довкілля

Вода із каналізації забруднює довкілля на Львівщині

Понеділок, 26 вересня 2016, 17:58

Через прорив каналізації на Пустотитівщині у притоку Полтви потрапили забруднюючі речовини.

Про це повідомила прес-служба Головного управління Державної екологічної інспекції у Львівській області.

У серпні екоінспекця відібрала проби води на місці прориву каналізаційного колектора, нижче кладовища, біля села Лисиничі Пустомитівського району та притоки річки Полтви.

Відтак, було виявлено перевищення норм концентрації забруднюючих рчовин:

- в скиді неочищених вод з місця прориву каналізаційної труби, нижче кладовища, біля с. Лисиничі: хлориди в 1,9 рази, сухий залишок в 2,2 рази, азот амонійний в 29,4 рази, фосфати в 19,1 рази, хімічне споживання кисню (далі ХСК) в 24,7 рази, залізо заг. в 82,3 рази, аніонні СПАР в 62,5 рази, нафтопродукти в 2,7 рази, кисень розчинений 0,5 при нормі не менше 4,0 мг/дм3 ;

- в притоці Полтви, приблизно 50 м вище скиду неочищених вод з місця прориву каналізаційної труби: залізо в 1,9 рази, кисень 4,5 при нормі не менше 4,0 мг/дм3;

- в притоці Полтви, приблизно 500 м нижче скиду неочищених вод з місця прориву каналізаційної труби: сухий залишок в 1,3 рази, азот амонійний в 4,3 рази, фосфати в 2,9 рази, ХСК в 2,1 рази, залізо заг. в 25 раз,аніонні СПАР в 16,5 раз, кисень розчинений 2,5 при нормі не менше 4,0 мг/дм3.

Відтак, неочищена вода з колектора призвела до забруднення річки зокрема, до збільшення у ній сухого залишку, азоту амонійного, завислих речовин, фосфатів, вмісту органічних речовин, нафтопродуктів.

25 серпня екологи вдруге з'їздити на місце прориву колектора та відібрали проби ґрунту. Було виявлено перевищення норми забруднюючих речовин: амоній (обмінний) в 5,4 рази відносно фону, фосфор (рухомі форми) в 5,7 рази, хлориди в 12 раз.

З цими даними Держекоінспекція звернулася до «Львівводоканалу» з проханням надати інформацію про кількість скиду неочищених вод для нарахування збитків за забруднення навколишнього середовища, натомість «Львівводоканал» звинуватив екологів у руйнуванні колектора.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.