Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

е-декларації українських політиків

е-декларації українських політиків

thedailybeast.com

П'ятниця, 4 листопада 2016, 18:281066

Колекція вин Авакова може коштувати 20-30 млн грн, – експерт

Задекларована міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим колекція вин може коштувати від 20 до 30 млн грн, – вважає голова громадської організації "Нова генерація", експерт Олег Гаталяк.

Про це він заявив у студії ІА "Варіантів" під час обговорення "Шокуюче Е-декларування". 

Олег Гаталяк висловив подивування тим, що процедура декларування не передбачає обов’язкового зазначення ціни предметів розкоші та колекційних експонатів, якими володіють українські чиновники та політики і вважає це маніпуляцію.

Експерт пояснив, що відомі бренди випускають продукцію в різному ціновому діапазоні, отож за світовою маркою можуть бути приховані колекційні речі, будь-то годинники, шуби, вина, картини чи ікони, які коштують значно дорожче 50 тис. грн.

"Інформація, подана в деклараціях щодо володіння предметами мистецтва та розкоші, повинна бути ретельно перевірена не лише щодо встановлення реальної ціни й цінності цих речей, але й щодо шляху їхнього набуття. На цьому повинні наполягати всі небайдужі громадяни. Речі ж, які потрапили до політиків і чиновників незаконним шляхом, повинні повернутися в музеї і державні колекції", – вважає Олег Гаталяк.

Експерт переконаний, що частина депутатів шляхом декларування прагнула легалізувати власність, яка була набута ними не зовсім чесним шляхом.

"Декларації наших чиновників і депутатів дивують різноманіттям і картин, ікон відомих майстрів, які б мались находитись в колекціях музеїв. В той же час власники цих раритетів стверджують, що живуть на зарплату і отримують допомогу. Отож необхідно перевіряти чи сплачені податки з покупок цих раритетів, де вони були куплені, бо складно повірити в сказочки про те, що їм це хтось колись подарував і заповів", – наголошує Гаталяк.

Політолог Ігор Танчин, натомість, вважає, що українські чиновники і політики вже давно відірвались від реалій і живуть в своєму паралельному світі, а тому, коли заповнювали декларації, вони не думали про реакцію з боку звичайних людей.

"В своєму світі їм залишається збудувати храм чи купити святі мощі, щоб віддячити Богові, як вони думають, за свої маєтки, в цьому світі вони всі цілком адекватні. Але цей світ не стикається з нашим. Для них виявилося несподіванкою, що ці їхній і наш світи перетнулись. В таких ситуаціях виникає блискавка, і такий електричний розряд пройшов, коли звичайні громадяни ознайомились з деклараціями чиновників і політиків», - вважає Ігор Танчин. – Розкриття декларацій показало людям, що українська влада – це чужі люди, чужої раси, може, і зовсім не люди, це – нелюди. Коли бабця віддає 5 останніх гривень на майдан, а вони, отримуючи дивіденди від Майдана, купують квартири, раритетні речі, такі моменти поставили їх в інший розряд, ставитись до них, як людей, не можна. Тепер народ на них дивиться як на тих, які завинили і зобов’язані. Отож якщо вони не будуть виконувати свої прямі функції, тобто реалізовувати реформи, настане вже не розчарування, а обурення".

Учасники обговорення зійшлися в думці про те, що влада заради самозбереження повинна зробити все від неї залежне, щоб розслідувати факти корупції і зловживань при Е-декларуванні, а також покарати тих, хто вніс в декларації завідомо неправдиву інформацію.

До того ж у влади наразі є ресурс, який дозволить скерувати обурення мас в інше русло, отож очікувати, що люди вийдуть на вуличні протести сьогодні не доводиться.

3 листопада ІА "Варіанти" провели обговорення на тему "Шокуюче Е-декларування".

Про особливості декларування та реакцію громадян на інформацію, яку вносили в декларації політики і чиновники, розмовляли керівник громадської організації "Нова генерація" Олег Гаталяк та політолог Ігор Танчин.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: