Новини

Політика

Ремонт доріг

Ремонт доріг

В Україні створено дорожній фонд

П'ятниця, 18 листопада 2016, 14:57

Депутати Верховної ради підтримали у другому читанні та в цілому два проекти закону, які передбачають створення Державного дорожнього фонду України.

Про це повідомляє Економічна правда.

За законопроекти №4014а та №4015а проголосували 248 та 235 народних депутатів відповідно.

"Ми можемо сьогодні створити стабільний інструмент для відновлення українських доріг, для того щоб 90% з 170 тисяч км, які ми маємо, були нормальними, якісними та безпечними для наших громадян", - заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, закликаючи депутатів підтримати проект закону.

За рахунок Дорожнього фонду уряд планує збільшити обсяг коштів, що виділяються на ремонт доріг з 2017 року.

В даний момент основними джерелами фінансування є кілька видів акцизних зборів і мит.

"Якщо ми хочемо мати гарну економіку, ми повинні будувати дороги. Власне цей фонд є джерелом постійного добробуту України", - додав міністр.

Наразі виділення коштів на дороги відбувається за залишковим принципом, після задоволення потреб інших сфер економіки. Планувати ремонти на кілька років вперед з таким підходом неможливо, неодноразово заявляв Омелян.

Завдяки прийняттю закону, в складі спеціального фонду держбюджету буде створений окремий дорожній фонд, куди надходитимуть кошти з оплачених мит і акцизних зборів. Найголовніше - ці гроші будуть цільовими. Їх не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг.

Нагадаємо, що 6 жовтня депутати Верховної Ради прийняли в першому читанні законопроект "Про дорожній фонд". 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.