Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Газопровід

Газопровід

П'ятниця, 25 листопада 2016, 10:24611

Прокуратура розслідує приватизацію газопроводу "Винники-Іскра"

Прокуратурою Львівської області розпочато кримінальне провадження за фактом незаконної приватизації частини газопроводу.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Прокуратурою Львівської області зареєстровано кримінальне провадження за ч.2 ст.233 КК України, за фактом незаконної приватизації державного майна, а саме частини газопроводу високого тиску ГРС "Винники" - ВО "Іскра" протяжністю понад 8 км та орієнтовною вартістю  майже 24 мільйони гривень.

Як встановлено прокуратурою, зазначений об’єкт газотранспортної системи України, усупереч законодавству, під час приватизації майна державного підприємства "Львівський електроламповий завод ВО "Іскра" наказом Фонду державного майна України був переданий у власність ВАТ "Іскра".

Відтак,  зазначені протиправні дії призвели до приватизації частини газопроводу, яким забезпечувалось газопостачання не лише ВАТ "Іскра", а й   споживачі двох населених пунктів Пустомитівського району. У подальшому, цей об’єкт  інфраструктури відчужено іншій юридичній особі.

Проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено органам Національної поліції у Львівській області та взято на контроль прокуратурою області.

Нагадаємо, торік задоволено позовну заяву прокуратури Львівської області до Фонду державного майна України щодо приватизації цього трубопроводу.

Довідка: газопровід ГРС "Винники"–ВО "Іскра" збудовано в 1979 році на той час державним підприємством Львівський електроламповий завод ВО "Іскра" за кошти державного бюджету та прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією 15 грудня 1979 р.

Згідно з чинним  законодавством України, не допускається приватизація трубопровідного транспорту та об’єктів інженерної інфраструктури міст – мережі, споруди, обладнання, які пов’язані з виробництвом і постачанням споживачам води, газу, тепла, відведенням і очищенням сті­чних вод.

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: