Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

Львівський історичний музей

Понеділок, 12 грудня 2016, 14:28

Правоохоронці у 2016 році розслідували дві справи за фактами крадіжок у львівських музеях

Львівський історичний музей

Цього року в державний реєстр було внесено дві справи за фактом крадіжок предметів у львівських музеях. 

Про це Варіанти повідомили ГУ НП у Львівській області.

«У 2016 році розпочато кримінальне впровадження за фактом крадіжки картини з Музею Ідей. Справа перебуває в суді. Також до реєстру було внесено кримінальне впровадження за фактом крадіжки трьох вишиванок та рушника з Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького, проводяться слідчі дії», – сказано у повідомленні.

Натомість обласне управління культури повідомило, що у музеях, які є у підпорядкуванні облради, протягом останніх десяти років було зареєстровано три крадіжки з фондів Львівського історичного музею.
«2007 рік – викрадено відзнаку депутата Верховної Ради УСРС (1959), Героя соцпраці, інженера Львівського заводу алмазних інструментів Гургаля Й.М., Кримінальна справа не порушувалась.

2007 рік – Дзеркальце туалетне 30-40-х рр.. ХХ ст. Кримінальна справа не порушувалась через недостатню цінність предмету.

Жовтень 2013 року: миска (Трипільська культура). Предмет не повернувся з виставки «Велике і величне» (м. Київ національний мистецько-культурний центр та музейний комплекс «Мистецький арсенал»). Виплачено страхову вартість предмету. Кримінальна справа не порушувалась», – йдеться у повідомленні.

Електронний каталог запроваджено у двох з чотирьох музеїв, що є у віданні обласної ради: Львівському національному літературно-меморіальному музеї І.Франка та Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі».

Варіанти звернулись до Міністерства культури з проханням надати інформацію про факти крадіжок з фондів національних музеїв, що находяться у Львові та результати їхнього розслідування.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.