Новини

Політика

Одна із лідерів німецької Піратської партії має українське коріння

Одна із лідерів німецької Піратської партії має українське коріння

piratemedia.ru

Одна із лідерів німецької Піратської партії має українське коріння

П'ятниця, 10 серпня 2012, 18:03

Одна із найвідоміших постатей у Піратської партії Німеччини – Марина Вайсбанд – родом з України, її сім’я емігрувала в Німеччину 1994 року, коли Марині було 6 років.

Про це пише німецьке видання “Die Welt”.

“Вона – найвідоміше обличчя Піратської партії, вважається примирювачем, який може поєднувати ворогуючі табори новоствореної партії”. Марину Вайсбанд люблять всередині партії-новачка, що вийшла з інтернету. Громадськість також добре сприймає красномовну 24-річну з Мюнсера. Звісно, так було не завжди”, – пише видання.

“В інтерв’ю "Zeit-Magazin" колишня лідер партії згадує, як вона страждала школяркою і куди вона втікала на перервах. “Весь свій шкільний час я була закритою та роздратованою. На перервах я завжди відшуковувала обігрівач у комірчинах і проводила там 20 хвилин”.

Дитинство Вайсбанд було складним. Вона народилась 1987 року в Україні, у Києві. Через шість років вона разом з батьками та маленьким братом за квотами біженців переїхали у тимчасове помешкання в Німеччину. Вона виростала у місті Вупперталь і спочатку не знала жодного слова німецькою.

Марина розповідає, що потрібен був час, щоб прийшло відчуття, що її певною мірою прийняли. “Мені завжди важко давалося інтегруватись в школі, я була іншою, ніколи не могла себе правильно вписати”, – розповіла Вайсбанд взимку "Berliner Zeitung"”, – йдеться у статті.

Партія піратів Німеччини (скорочено – Пірати, нім. Piratenpartei Deutschland (PIRATEN)) – політична партія в Німеччині. Заснована 10 вересня 2006 року в Берліні за зразком шведської «Piratpartiet» як партія постіндустріального (інформаційного) суспільства.

Мета партії – сприяння вільному поширенню знаь і вільній культурі, реформа законів про авторське право, боротьба за збереження громадянських прав і свобод в інтернеті (зокрема - протидія електронному стеженню та цензурі).

25 березня 2012 года на виборах в ландтаг федеральної землі Заар партія набрала 7,4 відсотка голосів (4 мандати). Після цих виборів канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила свою увагу до Піратської партії та закликала сприймати її серйозно.

Згідно з опитуваннями, популярність партії зросла до 13%, що ставить її на третє місце після ХДС та СДПН.


Джерело - Die Welt

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.