Новини

Економіка

Нацбанк

Нацбанк

rbc.ua

П'ятниця, 27 січня 2017, 12:09352

Нацбанк залишив облікову ставку на рівні 14% річних

Національний банк України вирішив залишити облікову ставку у 14% річних.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Відтак, правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 14% річних. Це пов’язано з необхідністю нівелювати інфляційні ризики для досягнення цілей з інфляції у 2017-2018 роках.

Як зазначили у Нацбанку, споживча інфляція стрімко уповільнилася у 2016 році до 12,4% (з 43,3% у 2015 році), що відповідало прогнозам Національного банку.

"Швидке сповільнення інфляції у 2016 році відбулося насамперед під впливом поміркованої монетарної та фіскальної політики. Посилення ролі облікової ставки та її виважене зниження протягом року, а також зусилля уряду з утримання бюджетного дефіциту в цільових межах привели до суттєвого поліпшення інфляційних очікувань протягом перших трьох кварталів року", –зазначили у Нацбанку.

Наразі Національний банк переглянув прогноз інфляції на 2017 рік з 8% до 9,1%. Насамперед – через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн з початку року. Прогноз інфляції на 2018 рік залишається без змін на рівні 6%.

"З огляду на підвищення концентрації інфляційних та курсових ризиків останнім часом, правління Національного банку прийняло рішення про збереження облікової ставки на рівні 14%", – додали у Нацбанку.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація:
-->