Новини

Соціум

Експерти вважають, що Чорнобиль вже придатний для проживання людей

Експерти вважають, що Чорнобиль вже придатний для проживання людей

sumno.com

Експерти вважають, що Чорнобиль вже придатний для проживання людей

Четвер, 16 серпня 2012, 14:44

На думку фахівців, частина 30-кілометрової зони відчуження Чорнобильської АЕС і саме місто Чорнобиль вже придатні для проживання людей.

 

Про це повідомляє інформаційне агентство Інтерфакс-Україна.

"За радіологічним показником для проживання в місті Чорнобиль фактично перешкод немає, але законодавство забороняє розміщення в зоні відчуження. Я вважаю, час вже думати про те, що частину зони можна відкривати для використання без обмежень. Це переважно південна частина ", - вважає член Національної комісії з радіаційного захисту населення Олег Бондаренко.

На його думку, в Чорнобилі можна дозволити проживання для персоналу, який здійснює роботи із перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечний об'єкт, а також обслуговуючому персоналу ЧАЕС. Він нагадав, що зараз ці люди працюють за вахтовим методом.
За його словами, згідно з медичними нормами, для персоналу допустима доза опромінення становить 20 мілізіверт на рік, але на практиці вона не перевищує 1,2 мілізіверт на рік. Олег Бондаренко додав, що зараз у зоні відчуження, окрім самопоселенців, яких налічується близько 300 осіб, проживають й інші люди.

О.Бондаренко вважає, що в зоні відчуження можна дозволити інвестиційну і господарську діяльність, зокрема, розведення великої рогатої худоби, вирощування тварин для отримання хутра, а також технічних культур, зокрема, льону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.