Новини

Політика

електроенергія

електроенергія

Нардепи прийняли новий закон про ринок електроенергії

Четвер, 13 квітня 2017, 15:09

Йдеться про створення трейдерів та внутрішньодобового ринку.

Сьогодні Верховна Рада прийняла законопроект про ринок електроенергії. За це рішення проголосували 277 народних депутатів.

Зокрема, законопроект передбачає організацію ринку електричної енергії з двосторонніх договорів; ринку "на добу наперед"; внутрішньодобового ринку; балансуючого ринку; ринку допоміжних послуг та роздрібного ринку.

Відтак, буде створений внутрішньодобовий ринок, на якому учасники ринку і оператор з купівлі-продажу електроенергії безпосередньо в межах доби працюватимуть з поставки електроенергії для зменшення відхилень фактичного споживання електроенергії.

Також перелік учасників ринку доповнюється трейдером.

"Трейдери здійснюватимуть купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми (прямими) договорами або на ринку "на добу наперед" чи внутрішньодобовому ринку. Існування трейдерів на ринку електричної енергії має позитивно вплинути на ліквідність ринку та сприятиме обмеженню значних коливань цін на ринку", – йдеться у пояснюючій записці до законопроекту.

Законом також вводиться новий механізм підтримки виробників електроенергії за "зеленим" тарифом на заміну Фонду врегулювання діслабанса вартості. Встановлюється, що весь обсяг електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, закуповує гарантований покупець. При цьому його витрати, пов'язані з такою закупівлею, компенсуються оператором передачі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.