Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Від сьогодні російська мова стала регіональною в Харкові

Від сьогодні російська мова стала регіональною в Харкові

ukr.obozrevatel.com

Понеділок, 20 серпня 2012, 15:04

Від сьогодні російська мова стала регіональною в Харкові

Сьогодні на сесії депутати Харківської міськради ухвалили рішення про реалізацію на території міста положень закону "Про засади державної мовної політики", що передбачає надання російській мові статусу регіональної.

За прийняття цього рішення проголосували 76 депутатів з 80.

Статус регіональної може надаватися мові, якщо нею, згідно з даними останнього перепису, розмовляють 10% населення на території певного району, міста, села, селища. На території Харкова 65,9% від загальної кількості населення визнали рідною мовою російську.

Міськрада встановила, що в межах території Харкова акти міської ради та її виконавчих органів, посадових осіб приймаються російською мовою й офіційно публікуються державною і російською мовами.

Департаменту освіти доручили підготувати пропозиції про обсяг вивчення російської мови в комунальних навчальних закладах системи освіти міста відповідно до законодавства України про освіту.

Противники мовного закону у Харкові штурмували сьогодні міськраду і билися з міліцією.

Нагадаємо, статус регіональної російській мові надали в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Одеській, Херсонській областях, а також міські ради Одеси, Ізмаїлу та Севастополя.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.