Новини

Політика

Міністерство освіти України затвердило випуск підручників вартістю 500 гривень за екземпляр

Міністерство освіти України затвердило випуск підручників вартістю 500 гривень за екземпляр

ridna.ua

Міністерство освіти України затвердило випуск підручників вартістю 500 гривень за екземпляр

Середа, 18 квітня 2012, 13:39

Кілька днів тому ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України уклала низку договорів на видання шкільних підручників на загальну суму 39,11 млн грн.

До прикладу, «Математика для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 1 клас» обійдеться державі в 506 гривень за екземпляр. Видання цього підручника накладом 302 екземпляри коштує 153 тис грн.

Кілька підручників для першокласників видано накладом близько 1 тис екземплярів. В цьому випадку вартість одного екземпляра складає від 140 до 216 гривень.

Серед авторів цих підручників є Ольга Хорошковська, мати першого віце-прем'єра Валерія Хорошковського.

Разом з тим Київський національний музей російського мистецтва 19 березня замовив видання книги «Врубель і Київ» тиражем 1000 примірників. В цьому випадку вартість одного екземпляра становить 150 грн.

На відміну від простих підручників, ця книга має 430 сторінок матового паперу, суперобкладинку, тверду обкладинку, вставки мають тиснення золотом. До того ж книжка пакується в індивідуальну вакуумну упаковку.

Торги ДНУ проведено за неконкурентною процедурою закупівлі. Автори підручників мають право самостійно визначати видавництва, які будуть здійснювати видання їх творів, шляхом передачі їм майнових прав.

Перевірка Рахунковою палатою ситуації з виданням підручників Міністерством освіти в 2010-2011 роках, виявила наступне – видавництва, яким Мінсовіти замовляло видання підручників, замовляли поліграфічні послуги харківському ТОВ «Побутелектротехніка» Михайла Шифріна.

Після цього компанія замовляла друк в реальних типографіях, залишаючи собі 60-85% від загальної суми виділених міністерством коштів.

джерело: nashigroshi.org

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.