Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Михайло Хміль

Прес-реліз,   П'ятниця, 2 червня 2017, 14:17

Досвід газової незалежності необхідно поширити на вугілля і ядерне паливо – Михайло Хміль

Михайло Хміль

Таку думку висловив керівник Львівської обласної організації Політичної Партії "Народний фронт" народний депутат Михайло Хміль.

Енергонезалежність від Російської Федерації була ключовою для суверенітету Української держави. Завдяки рішенню прем'єра Арсенія Яценюка про позов до "Газпрому" в Стокгольмський арбітраж ще у червні 2014 року та іншим політичним рішенням Україна нарешті змогла зістрибнути з газової голки Росії. Тепер досвід газової незалежності необхідно поширити і на вугілля та ядерне паливо.

При цьому парламентар наголошує, що Україні не варто зупинятись на перемозі "Нафтогазу" – українській державі потрібно завершити демонополізацію ринку газу і електроенергії, досягнути повної фінансової стабільності паливно-енергетичного комплексу, забезпечити гарантовану диверсифікацію імпорту газу і поширити успішний досвід газової незалежності на вугілля та ядерне паливо.

"План Яценюка був правильним. Зі скасуванням кабального контракту Путіна-Тимошенко від 2009 року Росія остаточно втратила можливість для газового шантажу України. Тепер Україні не доведеться купувати зайві обсяги газу за найвищою у Європі ціною. Фактично, наша держава припинила терор російського газового монополіста" – заявив Михайло Хміль.

Нагадаємо, 31 травня Стокгольмський арбітраж у справі "Нафтогазу" проти "Газпрому" ухвалив рішення на користь української компанії. Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу скасовано умову "бери або плати" та заборону на реекспорт газу з держав ЄС до України та переглянуто формулу ціни з 2014 року. Тепер для України запроваджується європейська ринкова ціна.

Як відомо, рішення про позов до "Газпрому" в Стокгольмський арбітраж ухвалював Уряд на чолі з прем'єром Арсенієм Яценюком ще у червні 2014 року. Тоді борги перед Росією за газ складали 3 млрд. доларів. Завдяки правильному рішенню уряду Яценюка і виснажливій судовій тяганині ця справа закінчились газовою перемогою України. Ціна перемоги – 47-ми мільярдів доларів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.