Новини

Політика

Львівська ОДА утворила Координаційну раду біосферного резервату «Розточчя»

Львівська ОДА утворила Координаційну раду біосферного резервату «Розточчя»

pryroda.in.ua

Львівська ОДА утворила Координаційну раду біосферного резервату «Розточчя»

Середа, 18 квітня 2012, 14:20

Львівська облдержадміністрація видала розпорядження про утворення Координаційної ради біосферного резервату «Розточчя». Про це повідомляє Львівська ОДА.

Координаційна рада створюється відповідно до Севільської стратегії і діє відповідно до ЗУ “Про природно-заповідний фонд України” та інших законів України, що регламентують діяльність природно-заповідних об’єктів, а також міжнародних угод у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Основними завданнями Ради є створення і забезпечення діяльності біосферного резервату «Розточчя», а також вирішення наукових, науково-технічних та еколого-освітніх питань у межах біосферного резервату.

Контроль за виконанням розпорядження покладається на першого заступника голови облдержадміністрації Б. Матолича.Він же очолив Координаційна раду. 

Українська частина міжнародного біосферного резервату «Розточчя» включена ЮНЕСКО до світової мережі біосферних заповідників. До біосферного резервату «Розточчя», який займає майже 75 тис. га, ввійшов природний заповідник «Розточчя» (площа 2084,5 га), Яворівський національний парк (7078,6 га), Регіональний ландшафтний парк «Равське Розточчя» (19103 га), орнітологічний заказник «Янівські чаплі» (16 га) та заповідне урочище «Немирів» (276 га). Також цей резерват об’єднує не лише природо-заповідні території, а й транзитні зони, які належать місцевим громадам і не є заповідними.

Нагадаємо, що 1 листопада 2010 року міністр освіти і науки України Д. Табачник підписав наказ за №1032 «Про реорганізацію Природного заповідника «Розточчя» при Національному лісотехнічному університеті України». Цим наказом міністр освіти і науки України Дмитро Табачник порушив ст. 5 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», згідно з якою природні заповідники в нашій державі є юридичними особами, а реорганізація заповідників відбувається указом Президента України.

13 січня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними дії міністра освіти і науки України Дмитра Табачника в частині закриття природного заповідника «Розточчя» у Львівській області, який перебуває у підпорядкуванні міністерства.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.