Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

пресоване сміття

пресоване сміття

Вівторок, 20 червня 2017, 17:001153

Пресоване сміття зі Львова готове приймати файне місто

Львівське сміття можна буде вивозити до Тернополя після пресування, на що є офіційна пропозиція.  

Про це сьогодні на прес-конференції повідомили депутати Львівської міської ради Роман Іванців та Юрій Кужелюк.

За словами Романа Іванціва, на сміттєзвалище Тернополя можна буде возити сміття у тюках на тимчасове захоронення після пресування:

"На сьогоднішній день ми маємо офіційну пропозицію від компанії "Європейський екологічний альянс" з Тернополя про те, що вони готові приймати сміття для тимчасового складування зі Львова на полігоні.

Для того аби ми могли скористатись цією пропозицією, нам потрібно розблокувати і запустити роботу пресу. З цього приводу хочу сказати, що місто неправильно повело себе торік у листопаді-грудні, коли цей прес було придбано. Не було достаньо інформації щодо документів, не було достатньо спілкування з мешканцями, – у результаті це все спричинило значну недовіру з боку жителів мікрорайонів Рясне і Білогорща.

Для того аби повернути цю довіру, міській раді варто розглянути пропозицію взяти на роботу окремих активістів у новий департамент поводження зі сміття. Вони будуть безпосередньо дотичні д прийняття рішень, до контролю."

Депутат звернув увагу, що біля цеху в якому встановлено сміттєпресувальну техніку територію невпорядковано:


"Я коли побачив біля ангару яму для інфільтрату, а за 800 метрів на Білогорщі живуть люди, які беруть воду з криниць, це цілком прогнозвоана їхня реакція. Біля нього зелені насадження повирубували, ймовірно, для складування сміття, то цілком резонно що люди боялись утворення нового сміттєзвалища. Я не знаю чи ми зможемо подолати цю кризу недовіри, але вважаю, що нам варто це спробувати.

Інфільтрати ж повинні збиратись у бочки та вивозитись для зливу в каналізаційну систему."

Він розповів, що за оцінками інженерів італійської фірми, що виготовила сміттєпресувальне обладнання, для його запуску потрібно 4 дні. Фінам, що виготовили обгортувальне обладнання, потрібно 7 днів:

"У нас все готово щоб це працювало. Якщо вести мову про перенесення цього обладнання у інше місце, будівництво ангару і запуск там, то буде потрібно не менше трьох місяців."

Нагадаємо, у грудні ЛКП "Львівспецкомунтранс" взяло в оренду брикетувальний прес та устаткування для обгортання брикетів на випадок надзвичайних ситуацій із вивезенням сміття зі Львова у компанії «Грінера Україна» за 10 грн/міс, терміном на три місяці. Загальна ж вартість обладнання становить близько 1 млн євро. Техніку встановлено на території промзони "Рясне", де її запуск блокує група осіб.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: