Новини

Соціум

У Львові обговорили нову національну стратегію щодо наркотиків

У Львові обговорили нову національну стратегію щодо наркотиків

petrushki.net

У Львові обговорили нову національну стратегію щодо наркотиків

Середа, 18 квітня 2012, 15:41

Проект Національної стратегії щодо наркотиків передбачає принципово нові підходи у формуванні наркополітики у державі. Насамперед це  - перехід від карального, кримінального вектору наркополітики до профілактично-лікувального, як найбільш плідного. Про це на громадських слуханнях «Обговорення проекту Національної стратегії щодо наркотиків (на період до 2020 року)» у Львові повідомив голова Державної служби України з контролю за наркотиками Володимир Тимошенко.

Присутні на громадських слуханнях лікарі та очільники реабілітаційних центрів висловили свою підтримку проекту, акцентувавши, що здійснення передбачених цим документом заходів, допоможе принципово покращити ситуацію із лікуванням наркозалежних та подолати епідемію ВІЛ, СНІДУ у нашій державі.

«Епідемія ВІЛ, СНІДУ в Україні підтримується репресивною системою МВС. Стратегія передбачає кардинально змінити її. Перш за все, це - впровадження замісної терапії та повного комплексу лікування наркозалежних (тобто і медикаментозне лікування, і курс реабілітації)», - сказав керівник програм політики та адвокації «Міжнародного альянсу з ВІЛ СНІД в Україні» Павло Скала.

Головний лікар Львівського обласного державного клінічного наркологічного диспансеру Мирослава Кабанчик наголосила на потребі диференційованого проведення профілактичних робіт серед учнів. «Наразі наркологи проводять профілактичні роботи для дітей з 8 по 11 клас спільно. Тим часом, аби профілактика була дієвою потрібно розмовляти окремо з кожним класом, а також із дітьми з групи ризику», - пояснила Мирослава Кабанчик.

Радник голови Державної служби України з контролю за наркотиками Володимир Ященко розповів, що після обговорення Національної стратегії буде створено документ проекту впровадження її у дію. У ньому вже будуть вказані механізми фінансування та конкретні заходи.

Співвідношення кількості наркозалежних в Україні залишається на рівні 33 особи на 10 тисяч населення, що значно перевищує рівень більшості країн світу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.