Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

вакцинація

вакцинація

ruslekar.info

Середа, 5 липня 2017, 14:17

В Україну надійшли ліки від ботулізму

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй надала ліків від ботулізму, яких із 2014 року в Україні не було, на 2,5 млн грн.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Вчора в Україну прибула поставка дози ліків проти ботулізму. Перші 25 курсів для формування базового запасу антитоксину канадського виробництва надала Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) як гуманітарну допомогу.

Вартість антитоксинів проти ботулізму становить 2,5 мільйони гривень.

Така поставка дозволить сформувати базовий запас, який використовуватимуть для негайного лікування хворих на ботулізм. Сироватки, зазначають в Мінохорони здоров'я, надаватимуться в найкоротші строки.

"Надходження протиботулістичної сироватки дасть змогу врятувати десятки пацієнтів. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам з ПРООН, які відреагували на ситуацію, що склалася, і забезпечили антитоксин в якості гуманітарної допомоги. Але я також закликаю українців оберігати власне здоров'я та не споживати продукти харчування сумнівної якості, адже запобігти захворюванню значно краще, аніж ліквідовувати нищівні наслідки для здоров'я", – зазначила в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Зазначимо, протягом останніх місяців в Україні зафіксували підвищення захворюваності на ботулізм – з початку року зареєстрували 76 випадків захворювання, 8 з яких були смертельними.

З 2014 року в Україні не було зареєстровано антитоксинів (ліків) від ботулізму. Більше того, на подібні закупівлі не було передбачено бюджетних коштів.

Нагадаємо, на Львівщині виявили вже 5 випадків ботулізму.

Довідка: ботулізм – це харчова інтоксикація зумовлена споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник розмножується в анаеробному стані (без кисню) та за неправильних умов зберігання чи транспортування (консерви, в’ялена та солона риба, ковбаси, шинка).

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.