Новини

Політика

Львівщина

Львівщина

Австрійці допоможуть залучати інвестиції у гірські райони Львівщини

Понеділок, 17 липня 2017, 17:09

На думку Віце-прем'єр-міністра Геннадія Зубка, аби сформувати спроможні ОТГ у гірських районах, потрібно залучати туди більше інвестицій.

Про це повідомила прес-cлужба Віце-прем’єр-міністра України.

Як зазначив Віце-прем'єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, для гірських районів країни необхідно змінити методику формування спроможних громад, оскільки модель секторальної децентралізації для Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької і Закарпатської областях відрізняється від інших регіонів.

Тому аби гірські громади були спроможними, потрібно дати їм більше державної підтримки для розбудови інфраструктури та залучення інвестицій.

«За деякий час така громада стане спроможною. Але цей шлях буде довший, ніж, наприклад, в аграрних районах, де тільки податок на землю, транспортний акциз або торгівля підакцизним товаром дає прибутки і можливість бути спроможними», – підкреслив Зубко.

Також він зазначив, що звернувся до австрійських колег, які мають великий досвід роботи у залученні інвестицій в гірські райони, розвитку туризму, доступності освіти й інших послуг.

«У гірських районах ми спільно із депутатським корпусом будемо відпрацьовувати ці питання. Для нас важливо розуміти всі нюанси, які впливають безпосередньо на життя дітей, людей похилого віку, тому що це питання і медичного напрямку. Первинна сільська медицина, розвиток сільських територій в гірських районах – це питання, що потребують більшої уваги», –підкреслив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, ОТГ Львівщини отримають із держбюджету 22 мільйони гривень на реалізацію власних проектів.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.