Новини

Соціум

За добу на Львівщині 24 людини захворіло на кір

За добу на Львівщині 24 людини захворіло на кір

Фото - provolyn.com

За добу на Львівщині 24 людини захворіло на кір

Четвер, 19 квітня 2012, 10:32

За останню добу зареєструвано 105 випадків підозри захворювання на кір, з них 24 – у Львівській області. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

88 випадків підозри захворювання на кір зареєстровано за останню добу у західних регіонах. А саме: Львівська область – 24, Івано-Франківська область – 22, Закарпатська область – 18, Тернопільська область – 15, Волинська область – 8, Рівненська область -1.

Протиепідемічні заходи в регіонах, де спостерігається підвищення рівня захворюваності на кір, проводяться в повному обсязі відповідно до наказу МОЗ України  «Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором».

Нагадаємо, Державна санепідслужба попередила іноземних вболівальників, про те, що в Україні неблагополучна ситуація щодо кору, тому задля запобігання інфікуванню кором, їм варто провакцинуватися проти кору у себе вдома.

Кір – гостре інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, інтоксикацією, набряком верхніх дихальних шляхів і плямистою висипкою на шкірі. Кір викликається вірусом, що швидко гине при нагріванні, та  ультрафіолетовому опроміненні, під впливом дезінфікуючих засобів. Джерелом інфекції є хвора людина, що стає рознощиком інфекції за 2 дні до появи перших ознак захворювання і залишається небезпечною для навколишніх протягом 5 днів після появи висипки. Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. Зараження кором через третіх осіб і різні предмети не відбувається через малу стійкість вірусу до зовнішнього середовища.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.