Новини

Фінанси

Верховна Рада надала Нацбанку право визначати граничні суми розрахунків готівкою

Верховна Рада надала Нацбанку право визначати граничні суми розрахунків готівкою

jhu.edu

Верховна Рада надала Нацбанку право визначати граничні суми розрахунків готівкою

Середа, 19 вересня 2012, 14:29

Верховна Рада України надала Національному банку право встановлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних і юридичних осіб, а також для фізосіб-підприємців.

 

За прийняття такого законопроекту проголосували 270 депутатів.

Рада також надала право здійснювати діяльність платіжних систем в Україні тільки після їх реєстрації у порядку, встановленому НБУ.

Документ надає Нацбанку право визначати напрямку розвитку сучасних електронних банківських технологій, контролювати створення електронних платіжних інструментів, платіжних систем і засобів захисту банківської інформації, установлювати граничні суми розрахунків готівкою для фізичних, юридичних осіб та для осіб-підприємців.

Законопроект також передбачає встановлення штрафу в розмірі 8,5 тис. грн. за обмеження або відмову в реалізації права споживача оплачувати покупки в торговельних точках за допомогою електронних платіжних коштів.

Контроль за наявністю в суб'єктів господарювання платіжних терміналів, відповідно до документа, покладає на Державну податкову службу.

Відповідно до законопроекту податкова отримує право здійснювати контроль за дотриманням порядку проведення розрахунків готівкою за товари (послуги) з використанням електронних платіжних коштів.

Джерело: Українські новини

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.