Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

судове засідання

судове засідання

П'ятниця, 23 лютого 2018, 14:29

У львівському суді підсудний пошкодив собі руки

Він не погодився з вироком.

Про це повідомила IA ZIK.

Колегія суддів Шевченківського районного суду Львова сьогодні оголосила вирок трьом добровольцям батальйону "ОУН" – Роману Парамущаку, Василю Шпіку та Андрію Макаришину – обвинуваченим у спробі тероризму на залізниці. Їх затримали працівники СБУ у серпні 2016 року.

Зачитування вироку відбулося під посиленою охороною кількох десятків спецпризначенців у залі засідань та поблизу приміщення суду.

Відповідно до вироку, Р.Парамущака визнано винним та за ч 1 ст 109, ч. 2 ст 28, ч.1 ст 263 ККУ та засуджено до п’яти років позбавлення волі без конфіскації майна. Суд постановив: строк відбування покарання рахувати з моменту затримання 7 серпня 2016 року – зарахувати йому у строк покарання термін попереднього ув’язнення.

Василя Шпіка визнано винним за ч. 2 ст. 345, ч2. ст 28, ч. 1 ст. 263 ККУ та засуджено до чотирьох років позбавлення волі, однак його звільнено від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий термін три роки. У строк покарання зараховано термін перебування під вартою. "Запобіжний захід – тримання під вартою скасувати та звільнити В.Шпіка з-під варти у залі суду", – повідомила головуюча суддя.

Андрія Макаришина визнано винним та засуджено за ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 263 Криміналдьного кодексу до трьох років позбавлення волі. Разом із тим його звільнено від відбування покарання із випробуванням, застосувавши іспитовий термін три роки. У строк покарання йому теж буде зараховано термін попереднього ув’язнення. Запобіжний захід (домашній арешт) – скасовано.

З усіх трьох засуджених буде стягнуто вартість проведених під час досудового розслідування експертиз: з Парамущака – 33,694 тис. грн, Шпіка – 22,254 тис. грн, з Макаришина – 7,217 тис. грн.

Також суд скасував арешт на майно засуджених. Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Львівської області.

ОУНівців звинувачували у підготовці терактів на залізниці, незаконному зберіганні зброї та вибухівки, спробі незаконного захоплення влади у кількох райцентрах Львівщини.

Натомість підсудні у суді пояснювали, що привезли зброю як трофеї із зони АТО, де воювали упродовж 2014-2015 років, не здавали її, оскільки мали намір туди повернутися. Залізничні колії вивчали для того, щоб боротися із незаконною вирубкою лісу, однак від спроб підриву відмовилися, усвідомлюючи, що від цього можуть постраждати люди.

Вирок суду присутні у залі  ОУНівці зустріли вигуками: "Свободу патріотам", "Патріоти – не злочинці". Ромн Парамущак (псевдо Негідник) у знак протесту покалічив собі вени. Він заявив, що буде боротися і в апеляції.

Як повідомлялося, на початку серпня 2016 року на Львівщині затримали п’ятьох осіб, які готували вибухи на залізниці.

Під час проведення обшуків у затриманих співробітники спецслужби вилучили велику кількість вогнепальної зброї, вибухівки та комплектуючих для її виготовлення.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.