Новини

Політика

Яків Смолій

Яків Смолій

finclub.net

Четвер, 15 березня 2018, 16:11751

Нацбанку обрали нового керівника

Головою Національного банку України призначили Якова Смолія.

Сьогодні Верховна Рада призначила Якова Смолія головою Національного банку України. Це рішення підтримали 247 народних депутатів.

Яків Смолій з жовтня 2016 року працював першим заступником голови Нацбанку, а з 11 травня 2017 року й до сьогодні виконував обов'язки керівника Національного банку через відставку Валерії Гонтаревої.

Зазначимо, сьогодні Верховна Рада звільнила з посади голови Нацбанку Гонтареву, яка майже рік перебувала у відставці. Про своє рішення подати у відставку вона повідомила ще 10 квітня 2017 року.

Відповідно до законодавства, рішення щодо відставки голови Національного банку приймає Президент України, а затверджує Верховна Рада України. 

Додамо, до компетенції Яківа Смолія входила розробка і реалізація стратегії та політики Нацбанку у сфері IT, регулювання діяльності платіжних систем і безготівкових розрахунків, а також нагляд за платіжними системами. Йому безпосередньо підпорядковувався Банкнотно-монетний двір, Фабрика банкнотного паперу, Центральне сховище НБУ та Державне казначейство України. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація:
-->