Новини

Соціум

Дрогобицька колонія

Дрогобицька колонія

drohobych.com.ua

У трьох в'язницях Львівщини неналежно проводили медичні обстеження

П'ятниця, 18 травня 2018, 12:02

На Львівщині прокуратура перевірила пенітенціарні заклади та виявила порушення.

Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

Прокуратура спільно із фахівцями Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації та Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, перевірила стан дотримання конституційних прав в’язнів на охорону здоров’я у пенітенціарних закладах.  

Прокурори зауважили те, як відбувається медичне обслуговування в’язнів, які страждають на тяжкі соматичні, інфекційні чи інші небезпечні для суспільства захворювання. Зокрема, в діяльності медичних частин установ виконання покарань Львівщини належно не здійснюються первинні та профілактичні медичні огляди засуджених.  

До прикладу, у Миколаївській виправній колонії №50 новоприбулим в’язням з січня по березень цього року не проводили тестування на ВІЛ-інфекцію (через відсутність у медчастині спеціальних засобів). Крім цього, у зв’язку з відсутністю на посаді клінічного лаборанта, при первинному медичному огляді в’язнів їм не було проведено повного комплексу необхідних обстежень та лабораторних досліджень (ЕКГ, рентген, аналіз крові тощо). Також прокуратура виявила порушення методики лікування ВІЛ-інфікованих в’язнів, які отримують антиретровірусну терапію.

У Дрогобицькій виправній колонії №40 та Личаківській виправній колонії №30 не здійснювалось коригування тактики лікування. Відтак спеціалісти Львівського обласного центру громадського здоров’я надали лікарям медчастин рекомендації щодо проведення додаткових лабораторних досліджень.

Також у Личаківській виправній колонії №30 за наявності спеціальних тест-систем для виявлення вірусу гепатиту В та С, такі обстеження протягом чотирьох місяців цього року не проводилися.

Виявлено також порушення вимог законодавства, що регламентує порядок обліку та використання медикаментів у медичних частинах установ виконання покарань. Так, встановлено, що в трьох виправних колоніях – Дрогобицькій, Личаківській та Миколаївській, зберігаються ліки без сертифікатів виробника та із застарілим терміном придатності.

Загалом, за результатами перевірок органами прокуратури Львівської області внесено чотири вказівки, одна з яких – керівництву Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Їх розгляд триває.

 

 

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.