Новини

Події

П’єсу ірландського драматурга Мартіна МакДонаха презентуватимуть у Львові в суботу

П’єсу ірландського драматурга Мартіна МакДонаха презентуватимуть у Львові в суботу

timeout.kz

П’єсу ірландського драматурга Мартіна МакДонаха презентуватимуть у Львові в суботу

Четвер, 27 вересня 2012, 17:30

У суботу, 29 вересня, український переклад п’єси «Каліка з Інішмаана» відомого ірландського драматурга Мартіна МакДонаха презентуватимуть у форматі сценічного експерименту у межах ІІІ Фестивалю сучасної драматургії «Драма.UA» у Львові.

 

Про це повідомляє прес-служба фестивалю.

Презентація відбудеться у Театрі юного глядача у Львові о 15:00.

«У театральному світі МакДонах заслужив репутацію «чуда сучасної сцени» та «головного драматурга XXI століття». Пікантність його драматургії полягає у спротиві мертвому і формальному театру. З одного боку, Мартін МакДонах вірний традиції, яка сягає своїми коренями в ірландську міфологію, і завдяки якій складається враження, що його герої прив’язані до цієї землі віками, але, з іншого боку, його п’єси пронизані новими і актуальними темами, які порушують цей епічний спокій», – зазначено у повідомленні.

Унікальність п’єси «Каліка з Інішмаана» полягає в оригінальних характерах, віртуозно написаних репліках, раптових ситуаціях, які тримають глядача в напруженні, а також в особливостях парадоксального гумору МакДонаха. Його герої, яким притаманна жорстка, брутальна зовнішність, водночас наділені незвичайною дитячою наївністю, простодушністю змішаною з дивацтвом.

П’єса починається із приїзду знімальної групи з Америки до глухого ірландського села 30-х років. Каліка Біллі, практично усиновлений двома самотніми сестрами, бачить тут свій шанс. Він хоче покинути острів і знятися в кіно, перескочити в інший час – з епічності Інішмаана у новітній час – американську кіноіндустрію. Тонка іронія МакДонаха не дозволяє коханню перерости в сентиментальність, а мандрівку Біллі в Голівуд перетворює на знущання як над мріями каліки так і над самою «фабрикою зірок».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.