Новини

Соціум

Погруддя Петра Зайфмана відкрили у Львівському університеті ветмедицини

Погруддя Петра Зайфмана відкрили у Львівському університеті ветмедицини

Прес-служба ЛНУ ветмедицини та біотехнологій

Погруддя Петра Зайфмана відкрили у Львівському університеті ветмедицини

П'ятниця, 20 квітня 2012, 16:05

Сьогодні у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького відбулося урочисте відкриття погруддя першого директора навчального закладу професора Петра Зайфмана. Про це повідомляє прес-служба ЛНУ ветмедицини та біотехнологій.

Участь у відкритті взяли ректор університету, доктор ветеринарних наук, професор, заслужений працівник освіти Василь Гунчак, проректори, декани та професорсько-викладацький склад навчального закладу, а також чимало гостей та студентів.

«Відкриття погруддя Петру Зайфману стало завершальним етапом заходів всесвітнього року ветеринарної медицини, що відзначали у 2011 році. Ідея встановлення виникла ще минулого року, але зважаючи на час проектування та виготовлення погруддя, нам вдалося відкрити його тільки сьогодні», – розповів Василь Гунчак.

Петро Зайфман (1823-1903) – видатний учений-епізоотолог, доктор медицини, магістр ветеринарії. У науковому світі мав великий авторитет як автор численних публікацій про сибірку, ящур і туберкульоз, був нагороджений орденами св. Анни і св. Станіслава, був почесним членом ветеринарних інститутів Дерпта і Харкова, ветеринарного колегіуму в Лондоні, член-кореспондентом Ветеринарного товариства у Парижі та інших наукових товариств.

Саме Петро Зайфман разом з іншими професорами виступив з ініціативою прирівняти львівську Ветеринарну школу до університету. Ця пропозиція привела до реформування всієї ветеринарної освіти в Австрії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.