Новини

Культура

Дерев’яний костел перевозять до Шевченківського Гаю без необхідної погоджувальної процедури

Дерев’яний костел перевозять до Шевченківського Гаю без необхідної погоджувальної процедури

lvivcenter.org

Дерев’яний костел перевозять до Шевченківського Гаю без необхідної погоджувальної процедури

Четвер, 4 жовтня 2012, 10:47

Дерев’яний костел ХХ століття із села Язлівчик Бродівського району почали переносити на територію Шевченківського Гаю без необхідного засідання Науково-методичної ради музею.

Про це пише газета «Ратуша».

На територію музею вже завезли сходи цього дерев’яного костелу, попри те, що до дирекції музею Львівська міська рада з цього приводу офіційно не зверталася.

Не відбулося й заплановане вчора, 3 жовтня, засідання Науково-методичної ради Музею народної архітектури та побуту, на якому мали вирішувати чи доцільно перевозити костел у Шевченківський Гай.

Музейники планували провести це засідання разом із представниками міської ради і з польською стороною, яка виділяє кошти на реставрацію, однак чиновники Ратуші свою участь у засіданні не підтвердили.

Як розповів в коментарі газеті заступник директора з наукової роботи Музею народної архітектури та побуту Михайло Лабокйко, є відповідна процедура, аби вирішити, чи перевозити об’єкт до музею: спочатку питання має розглянути Науково-методична рада музею, яка виносить своє рішення на Вчену раду (у її складі – львівські науковці та фахівці дотичних до діяльності музею профілів: етнографи, реставратори тощо). Іншими словами – рішення ухвалюються колегіально, а не особисто директором або ж заступником директора.

За словами музейника, питання про перенесення костелу до музею піднімали ще 2003 року, однак тоді було вирішено не робити цього – через те, що він не є пам’яткою архітектури (його знищено на 80%), а також через відсутність для цього місця у генеральному плані музею.

Інший аспект проблеми полягає в тому, що костел, за попередніми планами, мав би бути парафіяльним. Саме тому працівники музею вважали, що найкраще було б відновити костел на місці і внести його в туристичний маршрут.

Роботи з демонтажу костелу 9 липня цього року почали польські науковці. За кошти Міністерства культури Республіки Польща будівлю мають розібрати, законсервувати і перенести до Львова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.