Новини

Політика

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко

П'ятниця, 21 вересня 2018, 15:18754

Майбутнє України – це інновації та інтелект, – Юлія Тимошенко

В основу Нового курсу України закладено інноваційний, а не сировинний тип розвитку економіки.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юля Тимошенко на Форумі «Новий економічний курс України», який відбувається сьогодні у Києві.

«Інноваційна економіка – це інтеграція в мейнстрім четвертої промислової революції. У світі йде індустріалізація 4.0, а ми з вами залишилися у середньовіччі, там, де немає успіху, економічного розвитку. Тобто ми – у сировинній ніші», – пояснила вона.

Лідер «Батьківщини» звернула увагу на те, що модель сировинного розвитку економіки – не вигідна для країни і не має майбутнього, адже «чим більше ми вирощуємо сировини, тим нижча її ціна, тим нижчий попит і як наслідок – мізерний прибуток».

Для прикладу Юлія Тимошенко порівняла валовий дохід компанії Applе, який торік становив 229 млрд дол., і ВВП України – лише 112 млрд дол.

«Ось, що таке інтелект, втілений в реальне життя. Ось, що таке сировинна економіка», – зауважила політик. 

Вона також зазначила, що якщо порівняти Україну і чотири відомі нам успішні країни, які мають найкращий інноваційний розвиток і які разом мають вдвічі менше населення (Естонія, Норвегія, Ізраїль і Сінгапур), то статистика вражає: ВВП України – 112 млрд дол., а ВВП в сумі цих чотирьох країн – трильйон доларів. Водночас Кремнієва долина, яка за своєю площею співмірна з Києвом, але має 235 млрд дол. щорічно ВВП. 

«Якщо Україна не впишеться в стратегію інноваційного економічного розвитку, якщо вона не стане повноцінним учасником четвертої промислової революції, тоді виникає загроза нашого суверенітету, державності», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Ініціатор Нового курсу чітко окреслила першочергові кроки формування інноваційної економіки: «Має бути створене Міністерство інноваційного розвитку, робота якого докорінно відрізнятиметься від наших структур і міністерств радянського типу. У нове міністерство мають прийти найінтелектуальніші люди країни, які точно знають, як розвиваються інновації, як функціонують інформаційні технології».

Не менш важливо, на думку Тимошенко, виграти у світі конкуренцію за людину та її інтелект.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація:
-->