Новини

Вибори 2012

Більшість політичних партій у своїх програмах не згадують про церкву – соцдослідження

Більшість політичних партій у своїх програмах не згадують про церкву – соцдослідження

amvon.info

Більшість політичних партій у своїх програмах не згадують про церкву – соцдослідження

Понеділок, 15 жовтня 2012, 16:41

У виборчих програмах більшості політичних партій відсутні згадки про церкву, духовність, релігійність та інші пов’язані з цим поняття.

Такі результати були отримані в результаті соціологічного дослідження «Церква і Вибори-2012», проведеного соціологом із Люблінського католицького університету Аллою Богдан.

В межах дослідження розглядались два типи політичних партій – більш представлені в медійному просторі (Партія регіонів, ВО «Батьківщина», УДАР, Радикальна партія Олега Ляшка, ВО «Свобода», «Україна – Вперед!», КПУ, Наша Україна) та менш рейтингові партії, яким прогнозують менше 1% на виборах, зокрема – Рідна вітчизна, Молода Україна, Ліберальна Україна та інші.

Як виявилось, такі поняття як «церква», «духовність», «релігійна толеранція», «віра» частіше зустрічались в політичних програмах нерейтингових партій.

Більш рейтингові та «медійні» політичні партії, натомість, майже не згадують про церкву у своїх політичних програмах, основну увагу приділяючи обіцянкам економічній стабільності та матеріальному добробуту громадян.

Згідно з дослідженням, таке поняття як «церква» зустрічалось у програмах 22% досліджуваних політичних партії, слово «цінності» - у 13%, «Бог» - у 2%, «віра» – у 7%, «духовність» - у 9%, відсутні згадки про ці поняття у 17% виборчих програм політичних партій.

Коментуючи дослідження, голова ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська зазначила, що те, політичні партії не згадують про церкву у своїй виборчих програмах – добре для церкви.

На думку Дащаківської, поки політики не говорять про церкву, для єдиний шлях для неї розвивати себе як альтернативу політикам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.