Новини

Культура

Костел єзуїтів не відновлюють через непорозуміння між священиками та чиновниками

Костел єзуїтів не відновлюють через непорозуміння між священиками та чиновниками

istpravda.com.ua

Костел єзуїтів не відновлюють через непорозуміння між священиками та чиновниками

Четвер, 18 жовтня 2012, 10:12

Відновлення храму святих Петра та Павла (Костелу єзуїтів) у Львові призупинили через непорозуміння між духовенством храму та чиновниками обласного управління охорони пам’яток.

Як пише газета "Львівська пошта", новий начальник управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації Валерій Потюк попросив у духівників надати документи про законність ведення релігійної діяльності на території храму, а також ті, які підтверджують законність ремонтно-будівельних робіт.

Зокрема, чиновників зацікавило, чи є дозволи і необхідна документація на заміну та відновлення вікон.

Настоятель храму отець Степан Сус розповів, що жодних будівельних робіт у храмі не проводили, а чиновники проявили інтерес до храму, бо в ньому почали замінювати вікна.

За словами настоятеля, Валерій Потюк звинуватив священиків у встановлені соснових, а не дубових вікон.

"Але ми не встановлюємо соснові вікна. Згідно з охоронним договором, підписаним департаментом національної пам’яті у Києві, за нагляд за охороною і збереженням храму відповідає управління охорони історичного середовища Львова", – розповів в коментарі газеті о. Степан Сус.

Валерій Потюк натомість наголосив, що лише хотів побачити копії документів, бо йому не зовсім зрозуміло, хто і що реставрує, на що Степан Сус відповів йому, що це не в компетенції чиновника і храм проводитиме співпрацю лише з міським управлінням охорони історичного середовища.

У профільній установі міськради підтвердили, що у Львівські облдержадміністрації дійсно мають право зупинити роботи на пам’ятках і вимагати документи, однак там повинні виконувати не лише каральні функції, а й фінансувати такі роботи.

Зараз проектна документація перебуває на експертизі, коли вона її пройде, буде поданий дозвіл для початку робіт.

Після цього пам’ятку можна буде відновлювати, адже з цією метою місто виділило 200 тис. грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.