Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Польща

Польща

П'ятниця, 18 січня 2019, 13:50

У Польщі зміни до закону про ІНП щодо "українських націоналістів" визнали неконституційними

Конституційний суд Польщі визнав незаконним зміни до закону про Інститут національної пам’яті про "українських націоналістів".

Про це повідомляє Польське радіо.

Конституційний суд Польщі визнав неконституційними положення оновленого закону про Інститут національної пам’яті, який набув чинності з 1 березня 2018 року, із визначеннями "українські націоналісти" та "Східна Малопольща".

У лютому того ж року президент Польщі Анджей Дуда направив законопроект на розгляд до Конституційного суду та оскаржив положення щодо "злочинів українських націоналістів".

Зміни до закону передбачають штрафи або тюремне ув'язнення на термін до трьох років за "приписування відповідальності польському народу або державі, зокрема за злочини, вчинені Третім рейхом". Крім того, злочином у документі називається "Волинська різанина", за її заперечення також вводиться покарання.

Відтак, за висновком Конституційного суду Польщі, визначення "українські націоналісти" та "Східна Малопольща" порушують конституційний принцип точності права.

Нагадаємо, 5 лютого 2018 року у Львові націоналістичні організації провели мітинг через те що оновлений закон про Інститут національної пам’яті Польщі.

Також у 2017 році у Польщі склали список українців, яким заборонений в'їзд до країни. До нього увійшов відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, якого 18 листопада 2017 року  не впустили до Польщі. Він їхав із делегацією на вшанування загиблих українських воїнів.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.