Новини

Соціум

Археологи шукають долітописний Львів на вул. Підмурній

Археологи шукають долітописний Львів на вул. Підмурній

Археологи шукають долітописний Львів на вул. Підмурній

Вівторок, 23 жовтня 2012, 12:57

Археологи знайшли на вул. Підмурній, 5 у Львові уламки кераміки XV та XVI століття, фундаменти будівель XVIII ст. та дерев’яний водогін, якому близько 200 років.

 

Про це повідомляє прес-служба НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

Знахідки виявили на глибині 4 м там, де планують побудувати медичний центр.

«Ми дослідили приблизно 16 м2. Грунт насичений артефактами. Дуже сподіваємось, що нижче будуть артефакти давнішого часу», – розповів Назар Войтович, керівник експедиції, науковий співробітник «Рятівної археологічної служби».

Археологи вважають, що, можливо, саме на цій ділянці вдасться знайти свідчення про перші сторінки історії Львова – артефакти, що датуються першими століттями нашої ери та долітописними часами.

«Поруч з ділянкою розташована площа Старий Ринок, де, за однією з гіпотез, локалізувався княжий Львів. За 20-40 м від ділянки - ринок Добробут, де 1992 року під час розкопок археологи зафіксували культурні нашарування глибиною до 10 метрів і знайшли артефакти V-VI ст. Це були дерев’яні споруди, багато кераміки, ювелірних виробів та кілька скарбів монет. Дослідження ділянки на Підмурній є дуже важливими, адже тут можна виявити матеріали, які підтвердять або спростують локацію «Львова до Львова», тобто міста до 1256 року, навколо площі Старий Ринок», –  розповідає Олег Осаульчук, директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

Однак вивчення решти території, що потрапляє під забудову, може і не мати продовження. За словами Олега Осаульчука, коли власники ділянки погоджували відвід землі під забудову, міське управління охорони історичного середовища не зазначило про необхідність проведення розкопок. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.