Новини

Культура

У Львові навколо Шашкевича розгорівся скандал

У Львові навколо Шашкевича розгорівся скандал

Фото: Юля Поважна

У Львові навколо Шашкевича розгорівся скандал

Вівторок, 24 квітня 2012, 14:25

На Львівщині уже кілька років не можуть вирішити питання створення меморіального комплексу на Білій Горі на честь 200-ліття Маркіяна Шашкевича. Одні вважають, що потрібно добудовувати комплекс, інші ж - доцільним лише довести існуючу пам’ятку до ладу.

Координатор ЛОО «Громадське патріотичне об’єднання «Українська справа» Мирослав Нагірний вважає, що Львівська обласна рада за весь час практично не розглядала питання створення такого комплексу. «Ми не кажемо, що обласна рада повинна обов’язково прийняти позитивне рішення, але хай прийме бодай якесь обґрунтоване рішення» - зазначив Мирослав Нагірний

Під час свого виступу пан Нагірний звинуватив голову постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та ЗМІ Ореста Шейку, що буцім то той першим гальмує розгляд цього питання на сесії облради.

«Виглядає, що Орест Шейка сам вирішує чи варто чи не варто створювати меморіальний комплекс на Білій Горі. У нас є два варіанти: або змінити думку обласної ради, бо думку Шейки ми вже не поміняємо, або поміняти обласну раду коли прийде час» - підсумував Мирослав Нагірний.

У свою чергу Орест Шейка відкинув усі звинувачення і зазначив, що до 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича облрада провела роботу, якою потрібно гордитися.

«До річниці ми провели велику роботу – відновили музей та садибу Шашкевича. Якщо ми будемо говорити про довершення того, що не було зроблено колись, то знайдеться за рік якась людина, яка захоче довершити оперний театр або собор Св. Юра. Ми повинні нарешті зрозуміти – свого часу кращі уми українського народу та кращі представники архітектурної школи працювали над тим пам’ятником, що є зараз на Білі Горі, і ми повинні його привести до ладу, а не добудовувати там, як пропонується в концептуальній ідеї, з двох боків окремі композиції – пам’ятник Шашкевичу та монумент Пам’яті Слави Січових Стрільців» - пояснив Орест Шейка.

На це архітектор Ярослав Климовський відповів, що запропонована концептуальна ідея є тільки пропозицією, а не погодженим проектом.

Після короткої дискусії на підвищених тонах Орест Шейка вийшов.

Нагадаємо, 2 грудня 2011 року Львівська обласна спілка політичних в’язнів України подала перелік документів для розгляду на сесії облради питання проектування і довершення меморіально-історичного комплексу на Білій Горі в честь 200-ліття Маркіяна Шашкевича.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.