Оля Вишня,  24 квітня 2012

Фестивальний сезон стартує: що? де? коли?

З наближенням літа фестивальне життя в Україні стає набагато жвавішим. Хоча фестивалі відбуваються протягом всього року, все ж таки найбільше організовують їх у літній період. 

Але цього року маємо в Україні важливу подію – футбольний чемпіонат Європи Євро-2012, у зв'язку з якою деякі фестивалі відбуватимуться в інший період, ніж зазвичай.

Щоб не пропустити улюблений музичний чи мистецький фестиваль та дізнатись про нові фестивалі, Варіанти пропонуюють перелік кількох, на нашу думку, найвідоміших і найцікавіших подій.

Музичні фестивалі

Міжнародний етно-джазовий фестиваль Флюгери Львова (29 квітня – 1 травня)

Флюгери Львова розпочинають сезон фестивалів під відкритим небом. Традиційно цей фестиваль відбувається в кінці квітня на початку травня.

Цього року 10-і ювілейні Флюгери Львова триватимуть з 29 квітня по 1травня. Протягом кількох днів на сцені у дворику Ратуші виступатимуть відомі джазові та етноколективи з України та з-за кордону.

Під час фестивалю відбудеться презентація нових альбомів відомих гуртів, зокрема AtmAsfera, Tolhaje та ShockolaD.

Також цього року замість Мертвого півня, з ранковим концертом на Флюгерах виступить ГИЧ Оркестр, нове явище у львівській музиці.

Alfa Jazz Fest (1 – 3 червня)

Фестиваль Alfa Jazz Fest відбудеться вдруге, традиційно, у Львові. Після проведення першого фестивалю цей захід потрапив у реєстр найбільших європейських джазових фестивалів. Цього року триватиме з 1 по 3 червня на трьох сценах.

Серед запрошених виконавців – зірки світової джазової музики, зокрема Касандра Вілсон, Джон МакЛафлін, Джимо Ваннелі, Джон Патітуччі, Рішард Бона та Кенні Гарретт.

Виступатимуть на фестивалі також і українські джазові колективи, зокрема ManSound та Пікардійська терція відкриватимуть фестиваль на одній з трьох сцен.

Концерти будуть відбуватися на площі Ринок, на подвір'ї Палацу Потоцьких та на головній сцені в парку культури ім. Б. Хмельницького, де цього разу встановлять партер з накриттям на 2000 осіб.

Арт-поле (12-16 липня)

Мистецький мандруючий фестиваль Арт-поле відбудеться з 12 по 16 липня у с. Уніж, Івано-Франківської області.

Під час цього фестивалю можна побувати на різноманітних мистецьких майстер-класах, побачити театральні виступи, лендарт від відомих художників та, звісно ж, побувати на вечірніх концертах українських та закордоних гуртів.

Ведучими цьогорічного фестивалю будуть письменники Сергій Жадан, Грицько Семенчук та учасник гурту Запаска Павло Нечитайло.

За попередньою програмою вже відомо, що цього року виступатимуть гурти ДахаБраха, Перкалаба та Бурдон. Детальніша програма з'явиться на сайті фестивалю незабаром.

Форт-місія (20-22 липня)

Музично-мистецький фестиваль Форт-місія зазвичай відбувається на початку липня, але через проведення футбольного чемпіонату в Україні цьогорічний захід відбудеться в кінці липня.

Щодо новинок фестивалю, то вперше ця подія буде відбуватися по обидві сторони кордону. Цього року Форт-місія влаштує мистецькі акції у співпраці з польськими партнерами.

Фестиваль розшириться на польську частину унікальних фортифікацій Першої світової війни – форт Borek, який знаходиться за кілометр від лінії кордону.

Щороку організатори цього проекту представляють ленд-арт об'єкти, концерти українських та польських рок-зірок, експерименти з джазом, електронікою та сучасним мистецтвом, театральні дійства, літературні читання, вогняні шоу, покази фільмів, майстер-класи, гепенінги, відкриття нових фортифікацій та цілу купу атракцій.

Незмінне місце проведення фестивалю – с. Поповичі, Мостиський район, Львівська область. На цю територію можна потрапити тільки раз на рік і тільки на фестиваль.

Літературні фестивалі

Суто літературних фестивалів в Україні не так багато, одні з найвідоміших – Львівський міжнародний літературний фестиваль у рамках Форуму видавців, Меридіан-Черновіц, Потяг до Яремчі, Київські лаври. Майже всі вони відбуваються один за одним, протягом серпня-вересня.

З 6 по 9 вересня 2012 року у Чернівцях відбудеться IIІ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ, який присвячений сучасній європейській поезії.

У програмі фестивалю – поетичні читання, лекції, презентації книг, театральні та музичні перфоманси, відеопоезія, поезія в мультиплікації, електропоезія (поезія з електронною музикою) та багато інших навколопоетичних подій.

Львівський міжнародний літературний фестиваль відбудеться у рамках Форуму видавців і триватиме з 12 по 16 вересня 2012 року. За попередньою інформацією організаторів, цього року буде більше іноземних письменників запрошено та більше акцій, де література поєднюється з іншими видами мистецтва.

Фестиваль Потяг до Яремче відбувається в кінці липня, у рамках святкування Дня міста. Проте, ще невідома цьогорічна програма цього заходу.

Мистецькі фестивалі

В Україні також проводять достатньо мистецьких фестивалів. Правда, дуже прикрою новиною було закриття одного з найвідоміших і найвагоміших мистецьких фестивалів – Гогольfest, який проходив у Києві.

Цей фестиваль уже не відбувся минулого року, організатори планували провести його вже цього року, проте у силу різних обставин фестиваль довелося перенести ще на наступний рік.

Тим часом Тиждень актуального мистецтва, який відбувається у Львові, цього року триватиме з 31 серпня по 9 вересня.

На сьогодні це один з найбільших фестивалів в Україні, де представлені проекти contemporary art . Фестиваль пропагує та розвиває сучасне мистецтво.

Під час проведення цьогорічного Тижня актуального мистецтва мешканці та гості Львова зможуть побачити перфоманси, інсталяції, вистави, street-art, виставки живопису і фото, проекти нових медіа, кінопокази, лекції та майстер-класи.

Наприкінці вересня у Львові також відбудеться ще один важливий фестиваль – Драма.UA. Протягом кількох років існування цей проект утвердив себе серйозним гравцем у царині сучасної драматургії та сучасного театру.

Триватиме цей захід з 27–30 вересня 2012 року у Львові і проходитиме під гаслом "Більше драми".

Глядачі стануть безпосередніми учасниками процесу творення і обговорення найновішої драматургії разом із відомими драматургами, режисерами, акторами та критиками.

Досліджуючи нове, фестиваль орієнтується на кращі зразки європейського театру і драматургії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.