Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

реконструкція

реконструкція

Середа, 15 травня 2019, 12:46

Застаріле житло в Україні реконструюватимуть по-новому

Мінрегіон розробив новий законопроект щодо реконструкції застарілого житла в Україні.

Про це повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Міністерство регіонального розвитку спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст "Діпромісто" імені Ю. Білоконя завершив розробку нового законопроекту "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду".

Новий проект має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, з 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла, але реконструкція цих будинків не змогла відбутися через недосконалість законодавства через наявність вимоги щодо обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації.

"Також проблемним залишається механізм видачі компенсації, визначення джерел фінансування та багатьох інших аспектів. Тому ми розробили новий законопроект, який врахував попередній досвід і містить максимальну кількість рішень проблемних питань, пов’язаних із реконструкцією застарілого житла. Його прийняття в подальшому зможе нарешті запустити цей довгоочікуваний процес в Україні на практиці", – повідомив він.

Він зауважив, що за активної участі широкого кола фахівців, експертів, громадськості, у тому числі, жителів таких будинків відбулася низка відкритих круглих столів, на яких обговорювалися проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення. "Найважливіше – щоб були враховані інтереси мешканців таких будинків і створені всі сприятливі умови, щоб реконструкція нарешті змогла розпочатися на практиці", – додав Парцхаладзе.

Зокрема, новий законопроект:

  • враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише 5-поверхівок;
  • визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
  • розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;
  • визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;
  • удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
  • передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

Новий законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд та погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабінету Міністрів України.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.