Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Львівська ОДА

vidomosti-ua.com

Середа, 25 квітня 2012, 10:48

На Львівщині понад 9 тис. чорнобильців

У Львівській області кількість потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи становить 9313 особи. Про це повідомляє прес-служба ГУОЗ Львівської облдержадміністрації.

В медичних закладах підпорядкованих Головному управлінню охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації на диспансерному обліку знаходиться 7689 осіб з них по групах первинного обліку: ліквідатори – 4000 (52%); евакуйовані – 594 (7,7%); переселені – 996 (13%); діти – 2099 (27,3%).

За останні 12 років загальна чисельність постраждалих громадян зменшилася в Україні на 17,8%, у Львівській області – на 20,4%.

Голова Львівської облдержадміністрації розпорядженням від 16 лютого 2012р. №87/0/5-12 затвердив перелік аптек, які забезпечують медикаментами постраждалих за пільговими рецептами.

Медична допомога чорнобильцям надається мережею лікувально-профілактичних закладів, основна складова якої – Львівський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення. В диспансері працює поліклінічне відділення: кабінет УЗД, ендоскопічний кабінет, клінічно-біохімічна лабораторія, кабінет функціональної діагностики, процедурний кабінет, відділення медичної статистики та ведення Національного Реєстру. Ведеться амбулаторний прийом в диспансері по 16 лікарських спеціальностях.

Диспансер надає консультативну та організаційно-методичну роботу медичним закладам міст та районів області. Спеціалісти диспансеру проводять кураторські виїзди в райони області з проведенням ультразвукового обстеження щитовидної залози.

Минулого року стаціонарно проліковано 1175 хворих.

У 2012 році Міністерство надзвичайних ситуацій виділило 124,8 тис. грн. для лікування стаціонарних хворих у спеціалізованих медичних закладах, кошти розподілено між вищевказаними спеціалізованими закладами.

У 2011 диспансеризацією охоплено 97,7% (7504 осіб) потерпілого населення.

За результатами диспансеризації визнано здоровими серед ліквідаторів – 8,4% серед евакуйованих – 4,8%. На обліку в області є 4 ліквідатори з променевою хворобою, які постійно спостерігаються лікарями і отримують необхідне лікування.

Рівень захворюваності потерпілого населення області серед дорослих становить у 2011р. 523,1 на 1000 потерпілих (показник по Україні – 587,9).

Показники захворюваності найвищі в Мостиському, Бродівському, Сколівському, Старо-Самбірському, Сокальському районах. Найнижчі в Турківському, Городоцькому. Яворівському, Дрогобицькому районах .

Серед потерпілого населення області 1217 осіб визнано інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС, в т.ч. 18 дітей.

Зазначимо, до  26-ої річниці на Львівщині оглянули усіх інвалідів Чорнобильської трагедії.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській атомній електростанціії, стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.