Новини

Мистецтво

Виставка «Словенія: Майстри та архітектура 20-го століття» відбудеться у Львові

Виставка «Словенія: Майстри та архітектура 20-го століття» відбудеться у Львові

Виставка «Словенія: Майстри та архітектура 20-го століття» відбудеться у Львові

Середа, 7 листопада 2012, 17:05

Наступного четверга, 15 листопада, о 17:30 Посольство Республіки Словенія в Києві відкриє виставку «Словенія: Майстри та архітектура 20-го століття» у Львівському палаці мистецтв(вул. Коперника, 17).

 

Про це Варіанти повідомляє Львівська міська рада.

Виставка була задумана як відправна точка для істориків та архітекторів, щоб зацікавити їх маловідомими архітектурними культурами.

На виставці будуть представлені близько 80 відібраних архітектурних об’єктів, які репрезентують різні історичні періоди та ілюструють складність, багатство і діапазон словенської архітектури ХХ століття. Однак вона не представляє усієї історії словенської архітектури цього періоду, а лише її частину.

Виставка складається з трьох частин, які ілюструють різні історичні та політичні ситуації ХХ століття у Словенії: перша представляє період між світовими війнами, коли Словенія входила до Королівства Югославія (1918-1940), друга частина присвячена рокам соціалістичної Югославії (1945-1991), третя подає огляд подій після отримання Словенію незалежності (1991-2008).

«Словенська архітектура є особливим і надзвичайно цінним внеском до світової архітектури, яка водночас привертає увагу до потенціалу нових «периферійних» культур, що нарешті позбуваються вічної критичної тіні локалізму у минулому», – розповідають організатори виставки.

Після відкриття, о 19:00, у Львівському палаці мистецтв відбудеться лекція автора виставки професора архітектури Венеціанського університету Луки Скансі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.