Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

органічні продукти

органічні продукти

loda.gov.ua

Понеділок, 29 липня 2019, 13:06

В Україні сертифікуватимуть виробництво органічних продуктів

У серпні в Україні набуває чинності закон про вимоги до органічного виробництва.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

2 серпня набуває чинності Закон України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції", який визначає функціонування ринку органічної продукції, правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями держполітики у зазначених сферах.

Зокрема, закон передбачає сертифікацію самого процесу виробництва, а не кінцевого продукту, що відповідає законодавству ЄС. Такий підхід гарантуватиме споживачам упевненість у якості продуктів, маркованих як органічні.

Також, закон вводить ефективний механізм здійснення контролю у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції та передбачаються суттєві штрафні санкції за порушення вимог до виробництва, обігу та маркування органічної продукції, невиконання законних вимог щодо усунення порушень.

Так, відповідно до закону, оператори несуть відповідальність за невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

А за маркування продукції державним логотипом для органічної продукції або використання у маркуванні позначень та написів "органічний", "біодинамічний", "біологічний", "екологічний", "органік" за відсутності відповідного сертифіката накладатимуть штраф на юридичних осіб у розмірі 8 мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі 5 мінімальних заробітних плат.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.