Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

зала суду

зала суду

Четвер, 15 серпня 2019, 13:05

В Україні камери для підсудних будуватимуться за європейськими вимогами

Планують прописати чіткі вимоги до площі камер у конвойному приміщенні суду не менше 4 м² на одну особу.

Про це повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування будівель судів. Зокрема, планує переглянути та адаптувати до сучасних європейських норм вимоги щодо проектування камер для підсудних у судах. 

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева  Парцхаладзе сьогодні згідно з чинними нормами ДБН камери для підсудних в конвойних приміщеннях судів мають бути не менше 4 м². Але при цьому не визначено, на яку кількість людей можуть бути розраховані такі камери.

"Якщо зважати на те, що більшість будівель судів, а саме близько 80% знаходяться у пристосованих приміщеннях, то по факту в таких камерах на 1 людину припадає 0,8 м², а то й навіть 0,5-0,7 м². Звичайно, що такі умови утримання підсудних є неприпустимими. І мають бути забезпечені основні права і свободи громадян. Тому зараз плануємо переглянути ці норми та адаптувати їх до сучасних європейських" – наголосив Лев Парцхаладзе.

Отже, планується прописати чіткі вимоги до площі камер у конвойному приміщенні суду, виходячи з розрахунку не менше 4 м² на одну особу, та привести їх у відповідність до сучасних європейських норм.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.