Новини

Політика

Карпачова підтвердила факт тілесних ушкоджень у Тимошенко

Карпачова підтвердила факт тілесних ушкоджень у Тимошенко

image.tsn.ua

Карпачова підтвердила факт тілесних ушкоджень у Тимошенко

Середа, 25 квітня 2012, 12:42

Омбудсман Ніна Карпачова підтвердила, що у екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко є тілесні ушкодження та її конвоювання з Качанівської виправної колонії в лікарню Укрзалізниці 20 квітня може розцінюватися як тортури. Про це сьогодні на брифінгу у Києві заявила Ніна Карпачова.

Карпачова повідомила, що вчора за її дорученням її представник Сергій Кудрук без попередження відвідав Качанівську колонію. У присутності начальника Качанівської колонії Юлія Тимошенко дала згоду на зовнішній огляд місць тілесних ушкоджень.

Під час зовнішнього огляду у Тимошенко виявили синці на передпліччі, ділянці ліктьового суглоба правої руки, а також у правовій паховій ділянці живота.

«Конвоювання Юлії Тимошенко, таким чином, є жорстоким поводженням з укладеною і може бути розцінено як тортури, відповідно до статті 3 Європейської конвенції з прав людини, Конвенцією ООН проти катувань, а також Інструкцією з організації охорони кримінально-виправних установ закритого типу», - заявила Карпачова.

Європейська комісія зажадала від української влади пояснити, що відбувається з екс-прем'єром: «Ми в терміновому порядку чекаємо роз'яснення від української влади про ситуацію з Тимошенко і наполягаємо на тому, щоб відповідна і незалежна людина і її адвокат отримали до неї строковий доступ на досить тривалий період».

Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко 20 квітня оголосила голодування в Качанівській виправній колонії після того, як до неї нібито застосували фізичну силу для перевезення до лікарні Укрзалізниці.

Нагадаємо, екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Зазначимо, що з переведенням в колонію стан здоров'я Тимошенко значно погіршився. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.

Джерело: ЛігаБізнесІнформ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.